Edukacja i technologia razem

Nowa Era to wydawca multimedialnych publikacji i rozwiązań, dzięki którym uczniowie mogą w pełni rozwijać swoje zdolności, a nauczyciele mają możliwość urozmaicenia zajęć i zwiększenia motywacji uczniów oraz efektywności pracy dydaktycznej. Pragnąc ułatwić szkołom korzystanie z oferowanych przez Nową Erę cyfrowych rozwiązań, podjęliśmy współpracę z firmą Samsung, liderem rozwiązań elektronicznych i producentem interaktywnych monitorów dotykowych świetnie współpracujących z naszymi multimedialnymi materiałami elektronicznymi. Zakup takich monitorów ułatwia rządowy program „Aktywna tablica”.

Program „Aktywna tablica”

„Aktywna tablica” to program Ministerstwa Edukacji Narodowej mający na celu uzupełnienie szkolnej infrastruktury o sprzęt umożliwiający korzystanie z najnowszych cyfrowych rozwiązań edukacyjnych. Program wspiera doskonalenie kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. W latach 2017-2019 szkoły podstawowe mają szanse otrzymać dofinansowanie na zakup interaktywnych monitorów dotykowych, tablic interaktywnych, głośników czy projektorów.

Wysokość finansowania

Program „Aktywna tablica” finansowany jest w następujący sposób: 80% - środki z budżetu państwa, 20% - wkład własny organu prowadzącego placówkę.

Maksymalna kwota, jaką może otrzymać placówka, to 14 000 zł. W takim przypadku wkład własny organu prowadzącego wyniesie 3 500 zł, czyli całkowita wartość zadania to 17 500 zł (wsparcie finansowe + wkład własny).

O dofinansowanie w ramach programu mogą występować:

  • publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe,
  • szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej,
  • szkoły i zespoły szkół oraz szkolne punkty konsultacyjne przy przedstawicielstwach dyplomatycznych, urzędach konsularnych i przedstawicielstwach wojskowych Rzeczypospolitej Polskiej działające w ramach Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą,
  • publiczne szkoły podstawowe w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich prowadzonych przez Ministra Sprawiedliwości.

Więcej informacji o programie znajdziesz na stronie MEN.

Uwaga! W 2018 roku termin składania przez szkoły wniosków do programu „Aktywna tablica” upływa 15 kwietnia!

Jak zdobyć dofinansowanie

Krok 1.
Do 15 kwietnia złóż wniosek do organu prowadzącego placówkę. 
(POBIERZ WNIOSEK)

Krok 2
Do 30 kwietnia organ prowadzący dostarcza wniosek wojewodzie.

Krok 3.
Do 15 maja wojewoda kwalifikuje wniosek.

Krok 4.
Do 30 czerwca otrzymasz środki finansowe.

Krok 5.
Do 15 grudnia masz czas na zakup sprzętu.

Dlaczego warto wybrać monitor Samsung

Wybór monitora Samsung umożliwi idealną współpracę sprzętu z aplikacjami, filmami i multimedialnymi publikacjami Nowej Ery.
(POBIERZ SPECYFIKACJĘ MONITORÓW)

Zapewniamy:

  • 5 lat gwarancji on-site.
  • Bezpłatną instalację i montaż.
  • Odpowiednią wielkość - 65" i 75" - umożliwiającą prowadzenie lekcji z wykorzystaniem monitora w klasie każdej wielkości.
  • Doskonałą jakość - wysoką jasność, pozwalającą na korzystanie z monitora bez zasłaniania okien, i dwa głośniki 10W, pozwalające na pracę nawet w 30-osobowej klasie.
  • Łatwą obsługę - wystarczy podłączyć monitor, kalibracja następuje automatycznie.

Skontaktuj się z Nową Erą i złóż wniosek: 58 322 45 46.