„F” jak fizyka | Aktualności | Konferencje | Konkursy | Artykuły i publikacje

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU
„Pojedź do CERN i doświadcz niezwykłej przygody z fizyką”

Drodzy Nauczyciele,

z przyjemnością informujemy, że niezależna komisja konkursowa wyłoniła laureatów i przyznała nagrodę główną - Tygodniowe Szkolenie w Laboratorium CERN.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu, jak każdego roku, czuwała niezależna komisja konkursowa.

Nagrodę główną otrzymał:
Pan Maciej Gramza za pracę konkursową Zabawka fizyczna „Ultradźwiękowy detektor ruchu”

Wyróżnienie przyznano dla:
Pani Bożeny Koteckiej za pracę konkursową Zabawka fizyczna „Efekty świetlne”

GRATULUJEMY!

Ruszyła IV edycja konkursu „Pojedź do CERN”!

Ruszyła kolejna czwarta już edycja konkursu dla nauczycieli fizyki „Pojedź do CERN i doświadcz niezwykłej przygody z fizyką”.

Dzięki Organizatorowi konkursu – Nowej Erze oraz Partnerowi konkursu, Uniwersytetowi śląskiemu w Katowicach, każdy nauczyciel ma szansę doświadczyć fizyki na najwyższym światowym poziomie. Taką możliwość daje wygrana w konkursie „Pojedź do CERN”, w którym główną nagrodą jest tygodniowy wyjazd szkoleniowy do CERN w Szwajcarii.

Badania prowadzone w CERN służą wyjaśnieniu najbardziej fundamentalnych zjawisk Wszechświata. Bez tych badań nie będziemy wiedzieli, jak funkcjonuje Wszechświat, z czego jest zbudowany – nie chodzi o pierwiastki, węgiel, wodór itp., ale o cząstki najbardziej elementarne, takie jak kwarki, taony, miony, neutrina, leptony.

Zachęcamy wszystkich nauczycieli do uczestnictwa!

Już dziś zapoznaj się z regulaminem konkursu »
Dowiedz się więcej »

Relacja z wyjazdu do CERN

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wyjazdu do CERN, który odbył się 9-15 października 2011.
Więcej...

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU
„Pojedź do CERN i doświadcz niezwykłej przygody z fizyką”

Drodzy Nauczyciele,
z przyjemnością informujemy, że w dniu 28.03.2012 r. w siedzibie organizatora spośród uczestników, którzy nadesłali prace konkursowe i spełnili wymagania regulaminu Konkursu, niezależna komisja konkursowa wyłoniła laureatów w odpowiednich grupach i przyznała nagrodę główną - Tygodniowe Szkolenie w Laboratorium CERN.
Więcej... »

Ruszyła III edycja konkursu „Pojedź do CERN”!

Ruszyła kolejna trzecia już edycja konkursu dla nauczycieli fizyki „Pojedź do CERN i doświadcz niezwykłej przygody z fizyką”.

Dzięki Organizatorowi konkursu – Nowej Erze oraz Partnerowi konkursu, Uniwersytetowi Śląskiemu w Katowicach, każdy nauczyciel ma szansę doświadczyć fizyki na najwyższym światowym poziomie. Taką możliwość daje wygrana w konkursie „Pojedź do CERN”, w którym główną nagrodą jest tygodniowy wyjazd szkoleniowy do CERN w Szwajcarii.

Już dziś zapoznaj się z regulaminem konkursu »
Dowiedz się więcej »

Zachęcamy wszystkich nauczycieli do uczestnictwa!

Relacja z wyjazdu do CERN

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wyjazdu do CERN, który odbył się 9-15 października 2011.
Więcej...

Konferencja edukacyjna w Genewie

Już wkrótce laureaci konkursu „Pojedź do CERN” wyruszą do Genewy na konferencję edukacyjną nauczycieli nauk przyrodniczych organizowaną w ramach programu edukacyjnego prowadzonego przez CERN.
W tym roku wyjazd będzie odbędzie się w dniach 9 – 15 października 2011 roku. Konferencja poświęcona będzie prezentacji badań naukowych i eksperymentów prowadzonych w CERN.
W programie konferencji znalazły się także: cykl wykładów prowadzonych przez uczonych pracujących w CERN oraz zwiedzanie samego Centrum oraz najważniejszych laboratoriów, w tym kompleksu akceleratorów wraz z największym na świecie akceleratorem LHC.

Najciekawsze prace w konkursie „Pojedź do CERN”

Poniżej zamieściliśmy najciekawsze naszym zdaniem, prace nadesłane na konkurs „Pojedź do CERN”. Przedstawione doświadczenia, mogą stanowić dla Państwa twórczą inspirację do ciekawych zajęć z młodzieżą.
Więcej...

Konkursy dla nauczycieli

Konkurs „Pojedź do CERN”

Każdy nauczyciel ma szansę doświadczyć fizyki na najwyższym światowym poziomie. Taką możliwość otrzyma dzięki konkursowi „POJEDŹ DO CERN”. Główną nagrodą konkursu jest tygodniowy wyjazd szkoleniowy do CERN w Szwajcarii.

Partnerem konkursu jest Uniwersytet Śląski, który jest organizatorem wyjazdu szkoleniowego i gwarantuje wysoki poziom szkolenia oraz niezapomniane wrażenia z pobytu w CERN.
Więcej...

Konkursy dla uczniów

Konkurs „Fizyczne ścieżki”

Organizatorem konkursu jest Instytut Problemów Jądrowych w Świerku oraz Instytut Fizyki PAN w Warszawie.

Nowa Era jako partner konkursu chce popularyzować fizykę wśród uczniów. „Fizyczne ścieżki” to konkurs dla każdego ucznia, który interesuje się fizyką i chciałby realizować swoje zainteresowania. Instytut Problemów Jądrowych w Świerku oraz Instytut Fizyki PAN w Warszawie jako organizatorzy gwarantują wysoki poziom konkursu, atrakcyjne nagrody oraz profesjonalne wsparcie dla najlepszych.
Więcej...
 
Strona główna  | Pracuj z nami  | Wyszukiwarka numerów dopuszczenia  | Kontakt
Regulamin księgarni  | Biuletyn Internetowy  | Archiwum magazynów dla nauczycieli  | Polityka plików cookies