Partner

„Świerszczyk” z nagrodą główną w konkursie „Świat przyjazny dziecku”

Z radością informujemy, że „Świerszczyk” otrzymał nagrodę główną w XV konkursie „Świat przyjazny dziecku” w kategorii „Pisma dla dzieci”. Organizatorem konkursu jest Komitet Ochrony Praw Dziecka, a cała inicjatywa ma na celu wyłonienie najbardziej wartościowych produktów, publikacji i usług dla najmłodszych.

Ta nagroda to dla nas sygnał, że „Świerszczyk” jest na polskim rynku nie do zastąpienia. W trudnych czasach najróżniejszych podziałów, nam wciąż udaje się łączyć: naukę i zabawę, czytanie i przyjemność, dzieci i czasopismo. Taki jest efekt regularnego prezentowania najlepszej współczesnej literatury i ilustracji dla dzieci oraz wysokiej jakości treści edukacyjno-rozrywkowych

– mówi Małgorzata Węgrzecka, redaktor naczelna pisma

Tegoroczna nagroda to kolejne ważne wyróżnienie, jakie „Świerszczyk” otrzymał w ostatnich latach. Warto wspomnieć choćby nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „za wieloletnie upowszechnianie ambitnej kultury dla dzieci”, medal pamiątkowy Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Medal Komisji Edukacji Narodowej w uznaniu zasług czasopisma dla szkoły czy Nagrodę Polskiej Sekcji IBBY za upowszechnianie czytelnictwa.

Magazyn dla dzieci „Świerszczyk” to najstarsze polskie i europejskie czasopismo dla dzieci. Ukazuje się nieprzerwanie od 1945 roku. Był i jest tworzony przez najwybitniejszych autorów i ilustratorów. Prezentuje treści o wysokich walorach artystycznych, wychowawczych i edukacyjnych, a zarazem bliskie współczesnym dzieciom. 

Świat przyjazny dziecku to konkurs organizowany przez KOPD od 2002 roku. Promuje najbezpieczniejsze i spełniające najwyższe standardy produkty, usługi i miejsca dla dzieci do 14 roku życia.

Najnowsze

Podręcznik do historii Nowej Ery nagrodzony prestiżowym wyróżnieniem Polskiej Akademii Umiejętności

Podręcznik do historii „Zrozumieć przeszłość. Starożytność i średniowiecze. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Część 1.” wydawnictwa Nowa Era nagrodzony prestiżowym wyróżnieniem Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie.

Magazyn dla dzieci „Świerszczyk” wyróżniony przez Komitet Ochrony Praw Dziecka

Magazyn dla dzieci „Świerszczyk” został wyróżniony w prestiżowym konkursie „Świat przyjazny dziecku” organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. Kapituła konkursu przyznała czasopismu nagrodę główną w kategorii „kultura”.

Nowa Era partnerem programu dla start up'ów „ReaktorX”

Najważniejszy jest pomysł, wiedza i determinacja. Mark Zuckerberg wymyślił wirtualną społeczność znajomych, a Travis Kalanick „car sharing” czyli serwis łączący kierowców z pasażerami. Tak powstały Facebook i Uber, dwa najbardziej spektakularne startupy na świecie.  Ale żaden z nich nie miałby szans na powodzenie gdyby genialny pomysł nie był wsparty fachową wiedzą programistów i speców od marketingu. Sukces, ale i porażka wielu startupów zależy właśnie od tego połączenia. Gdzie znaleźć fachowców niezbędnych do rozwoju startupu? W ReaktorX, polskim programie pre-akceleracyjnym.