Campus: daj się zainspirować

Świat i społeczeństwo podlegają nieustannym przemianom. Zrozumienie tych przemian – ich podłoża, kierunku i charakteru – pomaga dostosować edukację do wymogów współczesności. Dlatego powołaliśmy do życia cykl seminariów dla nauczycieli „Campus”.

Uczestnictwo w seminariach „Campus” umożliwia nauczycielom zgromadzenie aktualnej wiedzy na istotne tematy, a także wyrobienie sobie własnych, niezależnych opinii. Równie cenna jest możliwość udziału w dyskusjach analizujących konsekwencje przemian zachodzących w poszczególnych dziedzinach życia i ich wpływ na szkołę, uczniów czy środowisko lokalne.  To ważne, ponieważ nauczyciel jest dla młodzieży autorytetem. To on otwiera ich na świat, aby mogli go lepiej zrozumieć i – w przyszłości - zmieniać na lepsze.

Najpierw jednak sam musi wyrobić sobie krytyczne spojrzenie na procesy kształtujące współczesną rzeczywistość.

Cykl seminariów „ Campus”  umożliwia nauczycielom poznanie nowych idei i trendów poprzez uczestnictwo w inspirujących wykładach. Mówcy i prelegenci biorący udział w seminariach to najlepsi eksperci w swoich dziedzinach. Dzięki nim nauczyciele zdobywają informacje „z pierwszej ręki”, a zakres tematyczny spotkań jest naprawdę szeroki. Polityka, technologia, sztuka, ekonomia i nauka – to tylko niektóre dziedziny omawiane w trakcie wykładów i warsztatów. Nie bez znaczenia jest też możliwość przedyskutowania omawianych zagadnień w bezpośrednim kontakcie z wykładowcą. Tego rodzaju wiedzy i doświadczenia nie da się zdobyć nigdzie indziej!

Campus Seminar 2015

Mówcy Campus Seminar to eksperci w dziedzinach takich jak m.in.: polityka, technologia, sztuka, ekonomia i nauka. Na Campus Seminar dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat szeroko pojętej zmiany, jaka dokonuje się w otaczającej ich przestrzeni zawodowej oraz społecznej.

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia

Ziemia w 2050. Jaki świat zostawimy naszym wnukom?

Rok 2015 - co wiemy, a czego możemy się domyślać? Czy Afryka, kontynent XXI wieku, nie prześcignie nas w rozwoju? Czy w przyszłości będziemy emigrować do RPA i Nigerii?

Szymon Hołownia - publicysta, autor 11 książek, pracował m.in. w “Gazecie Wyborczej” i “Newsweeku”, obecnie związany z portalem stacja7.pl. W telewizji TVN współprowadzi programy: “Mam Talent!” oraz “Zwykły Bohater”. Prowadzi działalność fundacyjną w Zambii oraz Rwandzie wspierając sierociniec, hospicjum oraz szpital.

Czytaj więcej
Dr Natalia Zalewska

Dr Natalia Zalewska

Co dalej z tym Marsem? Badania, plany, nadzieje

Wychodząc od ostatnich doniesień z Marsa i interpretacji materiałów przesłanych przez satelity zastanówmy się nad przyszłością Marsa.
Co oznacza, że jest na nim woda? Co to zmienia w badaniach i misjach? Czy już niedługo będziemy kolonizować Czerwoną Plantę?

dr Natalia Zalewska — pracuje w Instytucie Lotnictwa oraz Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk jest specjalistką w zakresie badań geologicznych Marsa, prowadzonych na podstawie badań satelitów Mars Express i MRO. W 2005 roku brała udział w analogowej misji na tej planecie, zorganizowanej przez Mars Society, która odbywała się w bazie marsjańskiej na pustyni w Utah. W wolnych chwilach gra na skrzypcach.

Czytaj więcej
Bartosz Węglarczyk

Bartosz Węglarczyk

Kryzys imigrancki

Katastrofa imigracyjna. Sytuacja geopolityczna. Co wywołało falę imigrantów? Dlaczego za swój cel obrali Europę? Jakie mogą być scenariusze rozwoju sytuacji? Ten temat jest też dobrym przyczynkiem do rozmowy o multikulturowym społeczeństwie. Polska jest krajem bardzo jednorodnym, zupełnie inaczej niż wielka Brytania, czy Stany Zjednoczone. Czy imigranci to zmienią, czy jesteśmy na to gotowi?

Bartosz Węglarczyk – redaktor naczelny rp.pl, zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”, korespondent wojenny i dyplomatyczny „Gazety", komentator spraw międzynarodowych w TVN, TVN24 oraz TVN24BiŚ. Laureat Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich im. Kazimierza Dziewanowskiego.

Czytaj więcej
Maria Rotkiel

Maria Rotkiel

Hejt i cyberprzemoc

Nawet 90% polskiej młodzieży padło ofiarami cyberprzemocy. Dlaczego dla młodych ludzi tak ważne jest to, jak są postrzegani? Jakie są symptomy zewnętrzne cyberprzemocy, na które powinniśmy być wyczuleni?

 

Maria Rotkiel - psycholog, certyfikowany terapeuta poznawczo-behawioralny European Association for Cognitive and Behavioural Therapies oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, specjalistka public relations, trener, dydaktyk, doradca zawodowy i osobisty, publicystka.

 
Czytaj więcej
Dr.n.med. Robert Kowalczyk

Dr.n.med. Robert Kowalczyk

Seksualność w dobie Internetu

Młodzież uczy się seksu z internetu. Jakie jest niebezpieczeństwo łatwego dostępu do seksu i erotyki w Internecie? Kto powinien wziąć odpowiedzialność za edukację seksualną uczniów: szkoła czy rodzice?

Robert Kowalczyk - Psycholog, seksuolog kliniczny, biegły sądowy. Autor i współautor ponad 60. publikacji medycznych i psychologicznych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Uczestniczy w realizacji wielu projektów naukowo-badawczych z dziedziny seksuologii, psychologii i psychiatrii. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Rady Naukowej (MSM) Krajowego Centrum ds. AIDS.

Czytaj więcej
Kamil Bolek

Kamil Bolek

Kim są vlogerzy?

YouTuberzy i Vlogerzy podbijają świat nowych mediów. Porozmawiamy o tym zjawisku, które już dawno wyszło z niszy i stało się podstawą nowych mediów. Youtuberów ogląda ponad 18 000 000 ludzi w Polsce.
Kim są widzowie YouTuberów, co ich do nich przyciąga? W jaki sposób mówią, o czym mówią i jak sprzedają informacje młodym ludziom?

Kamil Bolek - PR & Brand Manager, LifeTube. Tworzy strategie komunikacji, łączy PR, psychologię i nowe technologie. Pomaga opowiedzieć historie, zarazić innych ideą, przeprowadzić odbiorcę od zainteresowania - przez entuzjazm - do zaufania. Poza murami Psychologii UW, swoje badania dot. osobowości marki prezentował m.in. w Ministerstwie Gospodarki oraz na Forum Gospodarczym. Oprócz wideo marketingu zajmuje się tworzeniem prezentacji - szkoli, tworzy, doradza. W wolnym czasie słucha Jacka Kaczmarskiego i chodzi po górach.

Czytaj więcej
Grzegorz Albrecht

Grzegorz Albrecht

ABC startupów

Co to jest startup i czym się charakteryzuje?Jak zmienia się świat za sprawą startupów? Jakie cechy mają osoby przedsiębiorcze i czego możemy się od nich uczyć?

Grzegorz Albrecht - Katalizator biznesu - ekspert w dziedzinie innowacyjnych strategii i przedsiębiorczości, doradca i mentor. Współtworzył 8 firm, przez ostatnie 8 lat doradzał ponad 200 firmom w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Jest wykładowcą akademickim, wspiera młodych przedsiębiorców jako mentor m.in. w fundacji Youth Business Poland.

Czytaj więcej
Joanna Zientarska

Joanna Zientarska

Motoryzacja przyszłości

Badania wykazują, że młodzi ludzie nie marzą już o posiadaniu samochodu. Coraz mniej deklaruje chęć zrobienia prawa jazdy, a tym bardziej chęci posiadania samochodu w przyszłości. Dlaczego tak się dzieje i czy to początek końca motoryzacji?

Joanna Zientarska - dziennikarka radiowa, prasowa i telewizyjna, najbardziej związana z ukochanym Antyradiem, gdzie tworzy program Odjechani. Pasjonatka i miłośniczka motoryzacji. Zakochuje się w swoich samochodach. Twierdzi, że człowiek od motoryzacji nie ucieknie, bo skłonność do podróżowania ma w genach.

Czytaj więcej
Paweł Raczyński

Paweł Raczyński

Fenomen crossfitu

Jak bardzo na przestrzeni ostatnich dekad młodzi ludzie osłabli fizycznie? Czym jest crossfit? Dlaczego warto wykorzystać elementy crossfitu do regularnych zajęć WF-u?

Paweł Raczyński - absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, trener personalny oraz trener CrossFit poziomu 2. W wolnych chwilach przygotowuje sportowców do zawodów wytrzymałościowo-siłowych oraz dużo czyta. Interesuje się polityką, ekonomią a także muzyką klubową. Lubi podróżować.

Czytaj więcej

Campus Seminar 2014

  • Czy Afryka może być inspiracją dla nauczycieli i czy może nauczyć nowego spojrzenia na świat, który zmienia się w szaleńczym tempie?
  • Czy programowanie stanie się wkrótce trzecią najważniejszą, po czytaniu i pisaniu, umiejętnością niezbędną w codziennym życiu?
  • Jak wykorzystać wiedzę o drukowaniu 3D w motywowaniu najmłodszych do okrywania ich talentów i rozwijania edukacyjnych pasji?

 Na te i inne pytania odpowiedali prelegenci pierwszej edycji Campus Seminar w Polsce.

zobacz więcej

Zobacz także