„Fizyka i astronomia dla gimnazjum”
Fizyka i astronomia dla gimnazjum

Fizyka i astronomia dla gimnazjum

„Fizyka i astronomia dla gimnazjum” to najchętniej wybierana seria podręczników z fizyki.

Pakiet został zaprojektowany tak, aby stanowić kontynuację treści z przyrody. Rozpoczęcie nauczania fizyki od „Świata materii” umożliwia płynne przejście z przyrody w szkole podstawowej do fizyki w gimnazjum. Przystępny język oraz uszeregowanie treści od najprostszych do trudniejszych sprawiają, że uczniowie nie mają większych problemów z przyswajaniem nowego materiału. Proste zagadnienia na początku nauczania pozwalają na poznanie nowej klasy przez nauczyciela i wyrównania poziomu wiedzy uczniów.
Podręczniki i zeszyty ćwiczeń zawierają mnóstwo ciekawych doświadczeń, wśród nich wiele takich, które nie wymagają bogatego zaplecza i są możliwe do wykonania przez ucznia także w domu. Pokazują fizykę w życiu codziennym i za pomocą przedmiotów codziennego użytku. Szata graficzna, niewątpliwie jest ozdobą podręcznika ale przede wszystkim stanowi pomoc w wyszukiwaniu i zapamiętaniu informacji:
Pomoce dydaktyczne


Fizyka i astronomia dla gimnazjum

Czy wiesz, że...
Aż 96% badanych uczniów szkół gimnazjalnych uczących się z podręczników Nowej Ery korzysta z płyty dołączonej do podręcznika?
 • doświadczenia zostały wyraźnie oznaczone i ponumerowane
 • oznaczono korelacje i ścieżki edukacyjne
 • ważniejsze informacje zapisano wytłuszczonym drukiem i na oddzielnym tle
 • wyszczególniona jest sekcja dla zainteresowanych A to ciekawe ...
 • po każdym temacie wyszczególnione są nowe pojęcia oraz zadania rachunkowe.

 • Bogata obudowa multimedialna stanowi doskonałe narzędzie ułatwiające zrozumienie poszczególnych tematów poruszanych w podręczniku. Obudowa multimedialna jest wysoko oceniana wśród nauczycieli i warto zaakcentować fakt, że nie ma na rynku konkurencyjnej obudowy do podręcznika tego typu.

  Program nauczania - numer dopuszczenia MENiS:
  DKW-4014-93/99, Grażyna Francuz-Ornat, Teresa Kulawik

  Podręcznik jest przyjazny dla ucznia, materiał został przedstawiony w czytelny i przejrzysty sposób.
  Bogata szata graficzna nie tylko uatrakcyjnia serię, ale stanowi także bardzo dużą pomoc w wyszukiwaniu informacji.
  W podręcznikach oznaczono korelacje międzyprzedmiotowe, ścieżki edukacyjne oraz treści, których uzupełnienie uczeń znajdzie na płycie CD.
  Płyta CD dołączana do podręcznika stanowi doskonałą pomoc w nauczaniu fizyki. Zawiera: filmy, animacje i symulacje, a także ćwiczenia, atrakcyjne gry i testy sprawdzające.
  Seria zawiera kompletną obudowę metodyczną dla nauczyciela! Poradniki metodyczne, scenariusze zajęć edukacyjnych, zbiór zadań.
  Seria zawiera jedyną na rynku tak bogatą obudowę multimedialną. Filmy edukacyjne z przewodnikami dostępne na płytach DVD i kasetach VHS są doskonałym uzupełnieniem szczególnie tych tematów, które trudno jest zilustrować doświadczeniami.
  Dwie wersje zeszytów ćwiczeń oraz zbiór zadań zapewniają bardzo szeroki wybór zadań i doświadczeń.

   
  Strona główna  | Pracuj z nami  | Wyszukiwarka numerów dopuszczenia  | Kontakt
  Regulamin księgarni  | Biuletyn Internetowy  | Archiwum magazynów dla nauczycieli  | Polityka plików cookies