„MATeMAtyka”
MATeMAtyka, matematyka, szkoły ponadgimnazjalne

MATeMAtyka, szkoły ponadgimnazjalne

Seria MATeMAtyka Wojciecha Babiańskiego, Lecha Chańko i innych to odpowiedź na nową podstawę programową obowiązującą od 1 września 2007 r.

Jest ona oparta na znanej i chętnie wybieranej serii MATEMATYKA tych samych autorów, a wprowadzone zmiany gwarantują:
• pełną zgodność z podstawą programową,
• dopasowanie przykładów, ćwiczeń i zadań do nowych standardów wymagań maturalnych,
• większy komfort w prowadzeniu lekcji.

Seria MATeMAtyka Wojciecha Babiańskiego, Lecha Chańko i innych jest przeznaczona do realizacji programu w zakresie podstawowym oraz w zakresie podstawowym i rozszerzonym.

Pomoce dydaktyczne

MATeMAtyka, matematyka, szkoły ponadgimnazjalne

Czy wiesz, że...
seria MATeMAtyka zawiera blisko
2000 zadań i ćwiczeń, które pozwalają
na solidne przećwiczenie i utrwalenie materiału?
Podręcznik dla klasy 1 jest wspólny dla obydwu zakresów, przy czym materiał zakresu rozszerzonego jest oznaczony paskiem z boku strony. Kolejne rozdziały to: Liczby rzeczywiste, Język matematyki, Funkcje, Funkcja liniowa, Funkcja kwadratowa, Planimetria.

   Program nauczania - numer dopuszczenia MENiS:
DKOS-5002-79/07, Wojciech Babiański, Dorota Ponczek [pobierz]


 Poznaj lepiej naszą ofertę do matematyki w szkołach ponadgimnazjalnych

Seria MATeMAtyka Wojciecha Babiańskiego, Lecha Chańko i innych jest zgodna z nową podstawą programową z dnia 23.08.2007 r. oraz odpowiada nowemu standardowi wymagań maturalnych z dnia 28.08.2007 r.
Seria MATeMAtyka, dostosowana do nowej podstawy, umożliwia naukę bez konieczności omijania zbędnych treści. Przemyślany układ treści na trzy lata gwarantuje spokojną pracę w drugiej i trzeciej klasie.
Zakresy podstawowy i rozszerzony rozdzielono dopiero w klasie II, dzięki czemu decyzję
o tym, który zakres będzie docelowo realizowany można podjąć później, po poznaniu uczniów (w przypadku nauczycieli), po poznaniu własnych predyspozycji (w przypadku uczniów).
Każdy temat w podręczniku zawiera krótkie wprowadzenia, po których następują liczne rozwiązane przykłady oraz ćwiczenia do samodzielnego rozwiązywania. (Odpowiedzi do ćwiczeń są w internecie). Każdy temat kończy się serią bardzo różnorodnych zadań, często pokazujących zastosowania prezentowanych treści w życiu codziennym. Zadania ułożone są wraz ze wzrastającym stopniem trudności, a na końcu podręcznika są umieszczone do nich odpowiedzi.
Na końcu każdego rozdziału w podręczniku są zamieszczone zestawy powtórzeniowe, a dla uczniów chcących dowiedzieć się więcej – zagadnienia uzupełniające.
Podręcznik jest bogaty nie tylko w piękne kolorowe ilustracje, ale również, czy przede wszystkim, zawiera mnóstwo rysunków merytorycznych, pomagających w zrozumieniu wprowadzanych treści.
Do podręcznika dołączona jest płyta dla ucznia skorelowana z podręcznikiem. Zawiera materiały do samodzielnej pracy: ćwiczenia, symulacje, animacje oraz zadania powtórzeniowe. W podręczniku znajdują się odsyłacze do konkretnych treści na płycie.
Zadania i ćwiczenia dla klasy 1, dostosowane do nowej podstawy programowej, pomagają wyrównać braki po gimnazjum.
Materiały umieszczone w internecie pomagają nauczycielom w ich trudnej pracy.

 
Klasa 3
MATeMAtyka. Podręcznik + CD-ROM (zakres podstawowy i rozszerzony)
71/09/S

Przeczytaj opis produktu

Zbiór zadań

Przeczytaj opis produktu

MATeMAtyka. Podręcznik + CD-ROM (zakres podstawowy)
80/09/S

Przeczytaj opis produktu

Zbiór zadań maturalnych i zestawy maturalne.
Poziom podstawowy

Przeczytaj opis produktu

Zbiór zadań przygotowujących do matury

Przeczytaj opis produktu
Zobacz prezentację

Strona główna  | Mam staż  | Pracuj z nami  | Wyszukiwarka numerów dopuszczenia  | Kontakt  | Mapa strony  | Nasze księgarnie
Regulamin księgarni  | Biuletyn Internetowy  | Archiwum biuletynów  | Archiwum magazynów dla nauczycieli  | Polityka plików cookies