Od początku istnienia firmy, czyli od ponad 20 lat, największą wartością Nowej Ery są ludzie. Ludzie z pasją, z marzeniami, wrażliwi, umiejący dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem, z wielką energią do działania.

Pracownicy Nowej Ery od lat aktywnie włączają się w akcje wolontariackie i projekty CSR, które są ściśle wpisane w filozofię działania firmy.
Odpowiedzialność Społeczna Nowej Ery. Rok 2015.
Odpowiedzialność Społeczna Nowej Ery. Rok 2015.

Zobacz raport
Akcje pomocowe i działania wolontariackie
Po raz kolejny wspieramy akcję „Tornister pełen Uśmiechów”

Już po raz czwarty Nowa Era bierze udział w ogólnopolskiej akcji Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. W tym roku ponad 3000 naszych podręczników trafi do 12 diecezji Caritas w całej Polsce.

Piękne plecaki, wyposażone we wszystkie potrzebne przybory, zeszyty i podręczniki, otrzymali uczniowie m.in. w Białymstoku, Bydgoszczy, Kielcach, Sandomierzu, Olsztynie, Przemyślu, Legnicy, Siedlcach, Warszawie, Poznaniu, Sosnowcu i Częstochowie.

Wiemy, że wykształcenie to najważniejszy czynnik zmniejszający ryzyko biedy i jej dziedziczenia, dlatego zawsze z wielką satysfakcją angażujemy się w tę akcję. Nowy rok szkolny niesie ze sobą wiele emocji i nadziei, a my chcemy, aby wszystkie dzieci rozpoczęły go z uśmiechem! – mówi Magdalena Duszyńska-Walczak, prezes wydawnictwa Nowa Era.

Nowa Era od początku swojej działalności angażuje się w inicjatywy wspierające wyrównywanie szans edukacyjnych. Na rzecz dzieci z ubogich rodzin, w czterech kolejnych edycjach akcji „Tornister pełen uśmiechów” przekazaliśmy łącznie już ponad 33 tysiące podręczników. Obok przystąpienia do Karty Dużej Rodziny jest to kolejne systemowe działanie z naszej strony będące wsparciem dla budżetów rodzin wielodzietnych.Wydawcy Edukacyjni nagrodzeni za udział w akcji
„Tornister pełen uśmiechów”

Wydawnictwa Nowa Era, WSIP, Macmillan, Oxford University Press, Pearson i LektorKlett, zostały wyróżnione za udział w zeszłorocznej edycji akcji Caritasu „Tornister pełen uśmiechów”. Wyróżnienie w kategorii Społecznej Odpowiedzialności Biznesu zostało przyznane w konkursie Finansista Roku 2015, organizowanym przez Gazetę Finansową.

Zobacz więcej ...


Wydawnictwa skupione w Sekcji Wydawców Edukacyjnych PIK biorą udział w akcji już od pięciu lat, w tym czasie przekazały ponad 50 tys. podręczników i ćwiczeń dla dzieci z ubogich rodzin. Wydawcy Edukacyjni deklarują, że wezmą udział również w obecnej edycji akcji.

Zawsze, z wielką satysfakcją angażujemy się w tę akcję. Cieszy nas to, że docieramy z pomocą do tak wielu potrzebujących rodzin. Nowy rok szkolny to zawsze wiele emocji i nadziei – chcemy, aby wszystkie dzieci rozpoczęły go z uśmiechem! – mówi Magdalena Duszyńska-Walczak, prezes wydawnictwa Nowa Era.

Głównym celem akcji „Tornister pełen uśmiechów” jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów przez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie kilkudziesięciu tysięcy wyprawek dla najuboższych dzieci i młodzieży w Polsce. W parafiach w całym kraju tornistry zakupione przez Caritas są wypełniane według potrzeb przez osoby chcące wspomóc dzieci niezamożnych rodzin, to do nich trafiają podręczniki przekazywane przez Wydawców Edukacyjnych. W ciągu siedmiu lat trwania akcji, Caritasowi udało się rozdać ponad 100 tys. wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci w Polsce.

Wydawnictwa edukacyjne aktywnie angażują się w liczne projekty społeczne jako odpowiedzialny pracodawca, członek społeczności oraz partner edukacyjny. Wsparły m.in. rządową inicjatywę Karty Dużych Rodzin. Działania prospołeczne wydawnictw były już wielokrotnie doceniane i nagradzane – m.in. Nowa Era w prestiżowym konkursie Dobroczyńca Roku.


Zebraliśmy ćwierć tony przygód dla małych pacjentów!

Tak właśnie możemy podsumować efekty Wielkiej Zbiórki Książek dla małych pacjentów, w którą zaangażowała się Nowa Era. Gdyby wszystkie zebrane książki ustawić jedna na drugiej, powstałaby wieża sięgająca na wysokość czwartego piętra! W 16 kartonach, które zapełniliśmy, były książki dla małych i dużych, do czytania i oglądania, a wszystkie piękne i kolorowe. Wierzymy, że dzięki zbiórce uda się nam choć na chwilę zaczarować trudną codzienność dzieci przebywających w szpitalach i przenieść je w magiczny świat książek. Udział w tej akcji to też doskonały sposób promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Międzynarodowy Dzień Rodziny

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny Nowa Era po raz kolejny przyłączyła się do kampanii społecznej „Dwie godziny dla Rodziny”, której inicjatorem jest fundacja „Humanites”. Celem tej akcji jest pogłębianie więzi międzypokoleniowych i budowanie tożsamości młodego pokolenia oraz relacji rodzinnych. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi „MUZYKA I POKOLENIA”.

Chcemy aktywnie działać wszędzie tam, gdzie pojawia się przestrzeń do wspierania rodziny i wartości, które ze sobą niesie. Czas to najmilszy prezent dla bliskich, bo to jego najczęściej nam dla nich brakuje. Mam nadzieję, że będzie to okazja do wielu serdecznych i rodzinnych spotkań – podsumowuje Magdalena Duszyńska–Walczak, Prezes Nowej Ery.

Dzięki skróceniu w dniu 13 maja czasu pracy o dwie godziny, pracownicy Nowej Ery spędzą więcej czasu ze swoimi bliskimi, wspólnie muzykując, dzieląc się wspomnieniami i czerpiąc radość z bycia razem.

Partner akcji: Humanites


WILEKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK

Tworzymy Zaczytane Biblioteki dla małych pacjentów

Pomaganie jest wyjątkowo skuteczne, gdy robi się to razem! Z okazji Światowego Dnia Książki i w ramach akcji promocji czytelnictwa w Polsce NOWA ERA oraz VULCAN biorą udział w Wielkiej Zbiórce Książek organizowanej przez fundację Zaczytani.org


W siedzibach firm NOWA ERA i VULCAN zostały wyznaczone specjalne miejsca, w których pracownicy mogą zostawić książki dla dzieci i młodzieży. Zabrane przez nas książki trafią do dziecięcych szpitali w całej Polsce i utworzą tam Zaczytane Biblioteki dla małych pacjentów. W akcję angażują się nie tylko pracownicy, ale także ich rodziny, przyjaciele i znajomi. Stosy książek rosną w szybkim tempie, a wraz z nimi nasza radość, że dzięki temu na tak wielu dziecięcych twarzach pojawi się uśmiech. Wierzymy, że dzięki tej akcji uda się nam choć na chwilę zaczarować trudną codzienność dzieci przebywających w szpitalach i przenieść je w magiczny świat książek.

Zobacz galerię »

Każdy może się przyłączyć, bo razem możemy więcej!
Zobacz listę miejsc, gdzie można przynieść książki dla Fundacji Zaczytani.org »SZLACHETNA PACZKA

Aż 44 kartony wypełnione po brzegi i odświętnie zapakowane to „Szlachetna Paczka” wolontariuszy Nowej Ery, którą przygotowaliśmy dla wyjątkowej rodziny potrzebującej naszego wsparcia. Za akcją „Szlachetka Paczka” stoi piękna idea pomocy w wychodzeniu z biedy, mądrej pomocy, która daje szansę na zmianę. Nasza „Szlachetna Paczka” właśnie taka była. Przywróciła rodzinie wiarę i nadzieję na lepsze życie, a naszym wolontariuszom dała wiele wzruszeń, energii i radości.

Zobacz galerię ...

PROGRAM eduBUDZIK

W programie edukacyjnym skierowanym do uczniów klas 3-6 szkół podstawowych wzięło udział 30 wolontariuszy, którzy towarzyszyli dzieciom podczas zorganizowanych ekspedycji naukowych, warsztatów i wykładów. Więcej o pracy wolontariuszy w eduBudziku znajdziesz na blogu ekspedycji.
REMONT OŚRODKA EDUKACYJNEGO
dla kobiet w Maroku

130 wolontariuszy Nowej Ery dokonało rzeczy niezwykłej! W ciągu 3 dni wyremontowali ośrodek edukacyjny dla kobiet i ich dzieci w małej górskiej wiosce w Maroku. Dzięki temu projektowi lokalna społeczność otrzymała konkretne wsparcie związane z edukacją, a wolontariusze ogromną satysfakcję i radość z możliwości współdziałania na nowym polu.

Zobacz więcej ...

ŚWIĄTECZNE PREZENTY
dla dzieci z domów dziecka

Każdego roku spełniamy świąteczne marzenia, przygotowując paczki dla dzieci z wybranego domu dziecka. To naprawdę wielkie przeżycie - poczuć radość Świętego Mikołaja, pakując całe góry prezentów!
TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW

Jest to akcja pomocowa prowadzona wspólnie z innymi wydawnictwami edukacyjnymi oraz Caritasem. Efektem akcji jest wsparcie ubogich rodzin w darmowe podręczniki szkolne. W „Raporcie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu” akcja ta została wyróżniona jako najciekawsza inicjatywa społeczna.

Dowiedz się więcej

Nasi Wolontariusze

Zapytaliśmy wolontariuszy Nowej Ery, jak traktują swoją pracę na rzecz innych.Cieszę się, że pojawiają się takie akcje, jak „eduBudzik”, w której każdy z nas może dać coś od siebie i pozostawić wiele dobra, tam gdzie jest to potrzebne.

Mateusz Fórmanowicz – Przedstawiciel Oświatowy

Zobacz więcej ...


Udział w projekcie wolontariackim dał mi poczucie, że pracuję w firmie, którą kierują ludzie z sercem i gestem! Zgłosiłem się, ponieważ lubię pracować z dziećmi i dawać innym to, co dobre. Warto swoją postawą pokazywać, że można i trzeba robić coś bezinteresownie dla innych. To dało mi ogromną satysfakcję.

Krzysztof Półchłopek – Przedstawiciel Oświatowy


Najważniejsze w wolontariacie, to udzielić komuś wsparcia w pokonywaniu barier. Na codzień nie mam możliwości działać społecznie na szerszą skalę, a udział w projekcie eduBudzik dał mi szansę wspierania słusznej idei.

Beata Krzemińska - Specjalista Centrum Kontaktu


Wolontariat to dla mnie szansa na dzielenie się sobą. Nie ma nic cenniejszego niż radość tych, którym ofiarujesz swój czas. Najważniejsze w wolontariacie jest to, że zyskują obydwie strony, przy czym każda z nich jest przekonana, że to właśnie ona otrzymuje najwięcej.

Małgorzata Orzechowska – Konsultant MetodycznyKażda rzecz, którą robimy z własnej woli, nie dla własnej przyjemności, ale dlatego, żeby komuś innemu było lepiej, czyni nas lepszymi ludźmi.

Ania Grabarczyk – Kierownik Projektów

Przygoda z eduBudzikiem to spotkanie ze wspaniałymi ludźmi wrażliwymi na potrzeby innych, od których dużo się nauczyłam. Te dwa dni pozwoliły mi spróbować czegoś, co już dawno nurtowało moje myśli – jak to jest być wolontariuszem? Dziś jestem pewna, że to doświadczenie otwiera przede mną nowe możliwości – wspaniale jest robić „coś” dla małych społeczności w swoim najbliższym otoczeniu!

Anita Kadłubiska – Specjalista ds. marketingu


Wolontariat to dla mnie spojrzenie na świat z innej perspektywy, niezwykłe doświadczenie z dużą ilością pozytywnej energii. Czekanie na moją edubudzikową ekspedycję było trochę jak czekanie na święta Bożego Narodzenia :)

Ania Srocka – Specjalista ds. umów i pozyskiwania praw własności intelektualnej


Udział w wolontariacie daje mi wielką satysfakcję i świadomość, że potrafię w tych zwariowanych i samolubnych czasach dać coś z siebie innym nie oczekując rewanżu czy zapłaty. Że stać mnie na taki gest. To też świetna okazja, by poznać ludzi, którzy myślą i czują jak ja. Zobaczyć, że w firmie jest nas więcej. Będąc wolontariuszem można poczuć siłę dobroci, energię do niesienia zmian i moc. Lubię to! :)

Małgosia Jankowska – Specjalista ds. komunikacji marketingowej

 
Strona główna  | Pracuj z nami  | Wyszukiwarka numerów dopuszczenia  | Kontakt
Regulamin księgarni  | Biuletyn Internetowy  | Archiwum magazynów dla nauczycieli  | Polityka plików cookies