Bądź gotowy na 1 września

Liczni nauczyciele pytają w tym gorącym okresie, jak najlepiej wybrać podręcznik do nowej podstawy programowej. Dla wielu decydującym czynnikiem jest obudowa metodyczna i dodatkowe materiały. Oto 10 najważniejszych pytań, które zadają nauczyciele przy wyborze podręcznika!

Wielu nauczycieli pyta w tym gorącym okresie, jak najlepiej wybrać podręcznik do nowej podstawy programowej. Oczywiście najprostszą odpowiedzią jest to, aby wybrać podręcznik, który najlepiej odpowiada potrzebom uczniów i zarazem spełnia wszystkie wymogi (również najnowsze) nowej podstawy programowej.

Dla wielu nauczycieli decydującym czynnikiem jest obudowa metodyczna i dodatkowe materiały dla uczniów i dla nauczyciela. Tylko jak dokonać wyboru, skoro czasu jest niewiele, a często nie wiemy, jakie dodatkowe materiały zostaną przygotowane do wybranej serii?

Tworząc serię Explorer dla klas 1–8 szkoły podstawowej, zadaliśmy sobie trud, aby przygotować wszystkie potrzebne materiały na 1 września, tak aby zagwarantować nauczycielom pełen komfort pracy z różnymi grupami uczniów.

Oto 10 najważniejszych pytań, które zadają nauczyciele przy wyborze podręcznika:

  1. Czy mogę liczyć na wsparcie w postaci oprogramowania na tablice interaktywne i jak będzie ono wyglądać?
  2. Czy wydawnictwo przygotowało testy i kartkówki, które mogę modyfikować? Czy są testy diagnozujące przyrost wiedzy uczniów?
  3. Czy są dodatkowe ćwiczenia dla uczniów o różnych stylach uczenia się, różnych poziomach znajomości języka?
  4. Czy Zeszyt ćwiczeń zawiera wystarczająco dużo materiału ćwiczeniowego? Do prac domowych, dla uczniów słabszych i tych lepszych, dla uczniów z trudnościami w uczeniu się?
  5. Czy podręcznik zawiera ciekawy, ambitny materiał, który pozwoli osiągnąć wymagane poziomy językowe?
  6. Czy nagrania, piosenki i materiały wideo są autentyczne i motywujące uczniów do nauki?
  7. Czy Książka nauczyciela zawiera strony z Książki ucznia i Zeszytu ćwiczeń? Czy są w niej zawarte odpowiedzi do ćwiczeń i czy znajdę w niej wszystkie nagrania?
  8. Czy będę miał dostęp do dodatkowych pomocy, takich jak karty obrazkowe i wyrazowe?
  9. Czy podręczniki są stworzone według programu nauczania i czy jest on interesujący?
  10. Czy używając podręcznika, dobrze przygotuję moich uczniów do egzaminu końcowego po 8 klasie?

I to najważniejsze pytanie – czy będę miał te wszystkie materiały w formie drukowanej i elektronicznej z początkiem roku szkolnego, 1 września 2017?

My w Nowej Erze na te wszystkie pytania dajemy pozytywną odpowiedź. I co najważniejsze: wszystkie materiały, i te dla uczniów, i te dla nauczycieli, będą gotowe i dostępne przed 1 września 2017 roku.

 

I sprawdź, czy jesteśmy w 100% gotowi na 1 września 2017.

Zapoznaj się ze szczegółowymi opisami naszych serii i sprawdż, czy jest jeszcze coś, na czym Ci zależy?