Zielona parasolka na wiosenne burze

Zmiany w podstawie programowej dla wielu nauczycieli są swoistą wiosenną burzą. Wybór odpowiedniego podręcznika może przyprawiać o ból głowy. Czy przydałaby się Wam dobra zielona parasolka?

Bardzo lubię moją zieloną parasolkę Nowej Ery. W czasie wiosennych burz wyróżnia mnie wśród tak samo wyglądających czarnych i granatowych parasolek. Jest bardzo solidna i nieprzemakalna, poręczna i wygodna, co pozwala mi z lekkością przeskakiwać między kroplami deszczu. Dlatego lubię wiosenne burze.

Zmiany w podstawie programowej dla wielu nauczycieli są swoistą wiosenną burzą. Wybór odpowiedniego podręcznika może przyprawiać o ból głowy. Czy przydałaby się Wam dobra zielona parasolka?

Zielona parasolka na Egzamin ósmoklasisty

Jak będzie wyglądał, dowiemy się dopiero w sierpniu tego roku, ale już dziś musimy decydować, z jakich podręczników będziemy korzystać w 7 i 8 klasie, przygotowując uczniów do ich pierwszego w życiu egzaminu. To wybór na minimum trzy lata. Jaką mamy gwarancję, że podręczniki, które wybierzemy, pomogą dobrze przygotować młodych ludzi do nowego egzaminu? I jaki on będzie?

Nasz program przygotowania do egzaminu ósmoklasisty  to zielona parasolka, pod którą zapraszamy WSZYSTKICH nauczycieli. W programie tym nauczyciele znajdą pełną informację o nowym egzaminie ósmoklasisty: informatory, przykładowe typy zadań, webinary, porady ekspertów i praktyków.

Już teraz w podręczniku Teen Explorer znajdziecie wiele ćwiczeń, przykładów, technik i typów zadań, których spodziewamy się na nowym egzaminie ósmoklasisty.

Dodatkową pomocą dla nauczycieli będzie Egzaminacyjny Bank Pomysłów. Teen Explorer – publikacja do klasy 8, gdzie znajdą się dodatkowe ćwiczenia przygotowujące do egzaminu. Bądź gotowy w 100% na wiosenną burzę.

Zielona parasolka na Ocenianie kształtujące

Nasi uczniowie są przyzwyczajeni do sprawdzianów i kartkówek, ocen za projekty, prace pisemne i ustne. Przelatują one jak cykliczne burze przez szkolne życie.

Te wszystkie elementy znajdziecie w bogatej obudowie do serii Explorer od pierwszej do ósmej klasy.

Ale oceniać możemy jeszcze w inny sposób – przez ocenianie kształtujące. Ocenianie, które przede wszystkim pomaga się uczyć, pokazuje mocne i słabsze strony naszych uczniów, zmienia młodych ludzi i ich rodziców w naszych sojuszników.

Czy wykorzystujecie nauczanie kształtujące w Waszej szkole? A może jeszcze nie, a mielibyście ochotę? Jak się do tego zabrać, jak znaleźć czas i dostosować podręczniki i pomoce do zasad nauczania kształtującego?

Zobaczcie sami, jakie to proste i przyjemne. Jak wiosenny deszcz …

Zielona parasolka na korelację z podstawą nauczania zintegrowanego

Korelacja to świeży wymóg nowej podstawy programowej. Ale skąd możemy wiedzieć, czy ćwiczenia, które nasi uczniowie wykonują na lekcjach nauczania zintegrowanego, są skorelowane z tematyką i umiejętnościami rozwijanymi na lekcji języka angielskiego? Dzieci czerpią wiedzę o świecie, w pierwszej kolejności, w swoim rodzimym języku, więc to nauczanie angielskiego powinno iść „po śladzie” nauczania zintegrowanego. Tak aby treści w języku angielskim nie wyprzedzały nauczania zintegrowanego.

Taką pewność daje Was seria Hello Explorer, która jest skorelowana z podręcznikiem Elementarz Odkrywców wydawnictwa Nowa Era. Pracowaliśmy razem z zespołem specjalistów od nauczania zintegrowanego, aby treści, techniki i typy zadań, tempo i zasady wprowadzania nauki czytania i pisania były zgodne z tym, co dzieci już wiedzą. Tak aby ułatwiały wspólną pracę ucznia, zespołu nauczycieli i rodziców.

Korelacja to też narzędzia dla nauczycieli – wychowawcy klas 1–3 i anglisty – ułatwiające współpracę, np. generator wspólnego świadectwa oceny opisowej, kompleksowa diagnoza obejmujące wszystkie edukacje czy zintegrowane programy nauczania i rozkłady materiału. Starczy jeszcze czasu na wiosenny spacer pod parasolem.

Zobaczcie, jak to działa …

Zielona parasolka może być też Twoja. Wejdź na nasz profil FB i pod postem z zieloną parasolką napisz, która parasolka najbardziej Ci odpowiada.

 

Wszystkie informacje na temat egzaminu ósmoklasisty http://www.nowaera.pl/egzaminosmoklasisty