Bezpieczeństwo w internecie

Pewny start. Instrukcje zachowań

Autorzy: Aksamit Diana, Młynarczyk-Karabin Ewelina

Internet stanowi coraz ważniejszą część życia każdego z nas, już od najmłodszych lat. Dlatego również osoby o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym korzystają z możliwości sieci. I choć świat on-line jest pełen cennych i inspirujących informacji, niesie za sobą również poważne zagrożenia dla młodego człowieka.

Publikacja „Pewny start. Instrukcje zachowań. Bezpieczeństwo w internecie” powstała, aby wypracować w uczniach o specjalnych potrzebach edukacyjnych właściwe nawyki związane z korzystaniem z zasobami Sieci. Proste, przejrzyste instrukcje pozwolą m.in. zapobiec nawiązywaniu groźnych kontaktów czy korzystania z nieodpowiednich treści.

Tematyka instrukcji zawartych w książce obejmuje:

  • zakładanie kont na portalach społecznościowych w Internecie,
  • zagadnienia związane z zachowaniem bezpieczeństwa i prywatności podczas korzystania z sieci.

Książka:

  • ma postać prostych, przejrzystych instrukcji krok po kroku, które stanowią jasne wskazówki postępowania w różnorodnych sytuacjach,
  • zawiera ilustracje, które ułatwiają przyswojenie zasad korzystania z Sieci,
  • jest wzbogacona o pytania i zadania, które pozwalają utrwalić uzyskane informacje i sprawiają, że uczeń jest lepiej przygotowany na trudne sytuacje, jakie mogą mu się zdarzyć on-line.

Poznaj również pozostałe publikacje z cyklu „Instrukcje zachowań”, które obejmują niemal wszystkie sfery życia codziennego i ułatwiają uczniowi sprawne funkcjonowanie w otaczającym go świecie.