Chemia Nowej Ery. Część 2

Zeszyt ćwiczeń do chemii dla gimnazjum

Autorzy: Małgorzata Mańska, Elżbieta Megiel

Zeszyt ćwiczeń dla gimnazjum „Chemia Nowej Ery” część 2. już od pierwszych lekcji przygotowuje do egzaminu gimnazjalnego, pomagając rozwijać kluczowe umiejętności: opisywania doświadczeń chemicznych, zapisywania równań reakcji chemicznych i wykonywania obliczeń. Zawiera kody dostępu do dodatkowych materiałów na stronie docwiczenia.pl.

  • Kształci umiejętność opisywania doświadczeń chemicznych dzięki zadaniom To doświadczenie musisz znać oraz Niewielkie projekty – duże efekty! 
  • Systematycznie przygotowuje do egzaminu gimnazjalnego dzięki zadaniom typu egzaminacyjnego zamieszczanym na końcu działów: To było na egzaminie! oraz Test powtórzeniowy.
  • Umożliwia skuteczne utrwalenie podstaw chemii dzięki zadaniom Na dobry początek; rozwija umiejętności uczniów starających się o ocenę celującą, czemu służą zadania Dla dociekliwych.
  • Ułatwia kształcenie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji dzięki interesującym treściom połączonym z zadaniami –Korzystam z informacji.
  • Zapewnia uczniom dostęp do dodatkowych zadań, zdjęć, animacji i filmów na stronie docwiczenia.pl za pomocą kodów QR zamieszczonych w publikacji.