Chemia Nowej Ery NEON 7

Zeszyt ćwiczeń do chemii dla klasy siódmej szkoły podstawowej

Autorzy: Małgorzata Mańska, Elżbieta Megiel

Nowa edycja zeszytu ćwiczeń dla klasy 7 szkoły podstawowej „Chemia Nowej Ery” zawiera ponad 300 ćwiczeń i doskonale wspiera rozwijanie umiejętności opisywania doświadczeń chemicznych, wykonywania obliczeń i korzystania z różnych źródeł informacji. Dodatkowo dostępny dla każdego ucznia, na lekcji i w domu, NEONbook Zeszytu ćwiczeń to ponad 200 ćwiczeń interaktywnych.

  • Kształci umiejętność opisywania doświadczeń chemicznych dzięki ćwiczeniom To doświadczenie muszę znać oraz doświadczeniom do samodzielnego przeprowadzenia Niewielkie projekty – duże efekty! 
  • Jest pomocny w osiągnięciu biegłości w rozwiązywaniu zadań obliczeniowych. Ćwiczenia Obliczenia chemiczne – uczę się krok po kroku pokazują kolejne kroki do rozwiązania, co ułatwia uczniom samodzielne zmierzenie się z zadaniami.
  • Ułatwia kształcenie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji dzięki interesującym treściom połączonym z ćwiczeniami – Korzystam z informacji.
  • Nowe typy zadań Rozstrzygnij i uzasadnij wspierają kształcenie logicznego myślenia i umiejętność argumentowania.
  • Ułatwia uczniom weryfikację wiedzy przed sprawdzianem i ćwiczenie umiejętności rozwiązywania różnego typu zadań dzięki przekrojowym testom na końcu działów – Sprawdź, czy potrafisz.
  • Umożliwia skuteczne utrwalenie podstaw chemii dzięki ćwiczeniom Na dobry początek; rozwija umiejętności uczniów starających się o ocenę celującą, czemu służą ćwiczenia Dla dociekliwych.
  • Zapewnia uczniom dostęp do dodatkowych ćwiczeń, zdjęć, animacji i filmów z doświadczeniami na stronie docwiczenia.pl za pomocą kodów QR zamieszczonych w publikacji.

Włącz wyższy standard nauczania. NEON

Dostęp do spójnego systemu rozwiązań edukacyjnych NEON jest możliwy w ramach oferty dotacyjnej dla serii Chemia Nowej Ery – NEON.