O czasopiśmie

Kwartalnik „Świerszczyk Krzyżówki i łamigłówki” to magazyn w całości wypełniony rozwijającymi aktywnościami. Pismo przeznaczone jest dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które znają już wszystkie litery. Na każdej rozkładówce znajduje się duża krzyżówka, opracowana z myślą o młodych czytelnikach – hasła ukryte są w zabawnej obrazkowej instrukcji. Wyszukiwanie liczb, przypisanych do haseł rozwija spostrzegawczość, koncentrację i uwagę, a odgadywanie słów to dobry trening dla umiejętności kojarzenia i rozwoju kompetencji językowych. Wpisując wyraz do krzyżówki dziecko ćwiczy zapis i ortografię.  

Obok krzyżówek czytelnik znajduje liczne rebusy, wykreślanki, labirynty i zagadki logiczne. Ich rozwiązywanie pozwala ćwiczyć rozmaite kompetencje potrzebne dzieciom w wieku wczesnoszkolnym (m.in. sylabizowanie, obliczenia, kreślenie po śladzie, szukanie różnic i podobieństw). 

„Świerszczyk Krzyżówki i łamigłówki” doskonale sprawdza się w sytuacjach, w których trzeba na dłużej zająć uwagę dziecka, np.: w poczekalni u lekarza, w podróży, w deszczowe letnie dni czy długie jesienno-zimowe wieczory. To świetna alternatywa dla czasu spędzanego przed urządzeniami ekranowymi. Pozwala wyciszyć się, poczuć satysfakcję z samodzielnie rozwiązywanych zadań, rozwinąć wiedzę i zasób słów, a także znaleźć temat do rozmów z rodzicami i dziadkami.  

czytaj więcej

Prenumerata

Prenumerata

Dwa magazyny w jednej prenumeracie! Magazyny z rodziny "Świerszczyka" możesz zamówić w pakietach prenumerat.

„Świerszczyk Reporter”

Poznajcie nowy magazyn przyrodniczy dla dzieci w wieku 6-9 lat – pismo przygotowane przez redakcję „Świerszczyka”, ale zupełnie od „Świerszczyka” inne!

Strefa Prenumeratora

Nowy pakiet interaktywnych dodatków do każdego numeru „Świerszczyka”!

Zobacz także