O czasopiśmie

Świerszczyk Reporter to pismo popularno-naukowe dla dzieci w wieku 6-9 lat. Bogato ilustrowany, pełen ciekawostek magazyn opisuje świat przyrody, a przy okazji podsuwa dzieciom wiedzę z zakresu geografii, ekologii, antropologii, medycyny, socjobiologii, technologii i wielu innych.  

Każdy numer ma swojego główne bohatera – zwierzę lub grupę zwierząt zamieszkujących pewien obszar świata. Opowieść o zwierzętach jest okazją do przyjrzenia się temu, jak działają ekosystemy i do poszukiwania podobieństw i różnic między gatunkami. W każdym numerze znajdują się także informacje o danym obszarze geograficznym i o zwyczajach mieszkających tam ludzi. 

Prócz tekstów i infografik czytelnik otrzymuje mnóstwo zabaw: zagadek, wyszukanek, zadań logicznych i ćwiczących spostrzegawczość. Do numeru zawsze dołączona jest nowa gra planszowa, nawiązująca do tematyki wydania. 

„Świerszczyk Reporter” to pismo o wysokich wartościach merytorycznych. Każdy numer jest konsultowany z przyrodnikami, podróżnikami i edukatorami. Są to m.in. biotechnolożka, popularyzatorka nauki i autorka książek dla dzieci Ewa Zachara, Anna Kłopotek, redaktor przyrodniczy wydawnictwa Nowa Era, przyrodnik i edukator Marcin Kostrzyński, znany internautom jako „Marcin z lasu”, Małgorzata Ściechowska – opiekunka zwierząt na kilku kontynentach oraz Katarzyna Walowska, edukatorka z wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego. 

czytaj więcej

Prenumerata

Prenumerata

„Świerszczyk” i „Świerszczyk Reporter” są dostępne w atrakcyjnej opcji prenumeraty. Wybierz niższą cenę, dostęp do Strefy Prenumeratora i wiele innych korzyści!

Strefa Prenumeratora

Nowy pakiet interaktywnych dodatków do każdego numeru „Świerszczyka”!

„Świerszczyk Reporter”

Poznajcie nowy magazyn przyrodniczy dla dzieci w wieku 6-9 lat – pismo przygotowane przez redakcję „Świerszczyka”, ale zupełnie od „Świerszczyka” inne!

Zobacz także