Towarzyszenie dziecku w rozwoju to fascynująca przygoda. Z całkowicie bezradnego noworodka zmienia się z radosne niemowlę, potem w malca, który chce wszędzie zajrzeć i wszystkiego doświadczyć, w energicznego i bardzo emocjonalnego dwulatka, wreszcie w pełnego pomysłów i pewnego siebie przedszkolaka.

 

Przez pierwsze lata życia rozwija się tak szybko – niemal każdego dnia zdobywa nowe umiejętności.

Ciekawy świata maluch z jednej strony marzy o samodzielności, z drugiej zaś bardzo potrzebuje bliskości rodziców.

Gdy dziecko osiąga wiek przedszkolny, ogromne znaczenie zaczynają mieć dla niego relacje z rówieśnikami i nowymi opiekunami. W szkole spotyka nowe wyzwania, poznaje swoje mocne i słabe strony.

Jako nastolatek przeżywa trudne chwile związane z dorastaniem, życiowymi wyborami, wahaniami nastroju. Próbuje zrozumieć, kim jest i jaki jest, w czym różni się od kolegów, co go z nimi łączy.

sprawdź ofertę

Na każdym z tych etapów mały człowiek potrzebuje blisko siebie mądrych, wspierających dorosłych. Świadomych tego, jak zmieniają się potrzeby dziecka. Umiejących stworzyć dobre warunki do rozwoju. Rodzice, opiekunowie, nauczyciele, wychowawcy i terapeuci muszą mieć ogromne pokłady cierpliwości i miłości do dziecka. Ale potrzebują też konkretnej wiedzy, wskazówek, porad i pomocy merytorycznych. W naszym sklepie znajdziecie książki, które wam ich dostarczą.

Zapraszamy do bogatego zbioru publikacji, dotyczących różnych obszarów rozwoju dziecka.

trening mowy

trening sensoryczny

rozwój osobisty

rozwój fizyczny

 

 

Od pierwszych dźwięków do pełnych zdań

  • Umiejętność poprawnego mówienia otwiera dziecku drogę do nawiązywania relacji.
  • Wpływa na to, jak mały człowiek jest rozumiany przez rodziców, opiekunów, rówieśników, nauczycieli.
  • Pozwala dokładnie wyrażać myśli i ułatwia budowanie poczucia własnej wartości.

By wspieranie rozwoju mowy było skuteczne, musi stać się dla dziecka dobrą zabawą i ciekawym wyzwaniem. Dlatego warto korzystać z podpowiedzi profesjonalistów, którzy dzielą się z czytelnikami swoimi sposobami na pracę logopedyczną z dziećmi w różnym wieku.

sprawdź ofertę

 

Poznajemy świat wszystkimi zmysłami

Dzięki zmysłom dziecko dowiaduje się, jak złożony jest otaczający go świat i jak ono samo może się w nim bezpiecznie poruszać. Sposób, w jaki malec przetwarza bodźce, wpływa także na jego samopoczucie i emocje.

  • Jak zapewnić dziecku odpowiednią stymulację zmysłów?
  • Jak poprzez zabawę wspierać malucha w rozwoju sensorycznym?

W znalezieniu odpowiedzi pomogą wam książki z kategorii trening senosryczny.

sprawdź ofertę

 

Jak zrozumieć emocje i zachowania

Małe dziecko to istota silnie emocjonalna. W zrozumieniu uczuć, jakie się w nim pojawiają, potrzebuje pomocy rodziców i opiekunów. Ich rolą jest także nauczenie dziecka takiego wyrażania emocji, by ani dziecku, ani otaczającym go osobom nie działa się krzywda. Jednocześnie warto pokazywać dziecku, że zarówno pozytywne, jak i negatywne emocje są ważne i potrzebne.

Jak poradzić sobie z tym wyzwaniem? Proponujemy książki, które pomogą zrozumieć potrzeby emocjonalne dzieci w różnym wieku.

 

Pomagamy rosnąć zdrowo

 

Wciąż przybywa wiedzy o tym, jak zapewniać dzieciom dobre warunki do rozwoju.

By nie pogubić się w zalewie informacji i zaleceń, warto sięgać po dobre, sprawdzone poradniki, które przekładają teorię na praktykę.
Dzięki nim łatwiej będzie dbać o zdrową dietę, wzmacniający sen, odpowiednią ilość aktywności i inne czynniki wpływające na dobre zdrowie dziecka.

sprawdź ofertę

Zobacz także