Dobre maniery

Pewny start. Instrukcje zachowań

Autorzy: Aksamit Diana, Młynarczyk-Karabin Ewelina


Jak się grzecznie przywitać z rówieśnikami, a jak z członkami rodziny czy panią w szkole? Jak powinno wyglądać kulturalne pożegnanie? W jaki sposób poprawnie stosować zwroty grzecznościowe i dlaczego są tak ważne? Jak się zachowywać, aby nie urazić innych? Te ważne problemy związane ze wszystkimi sferami życia społecznego zostały poruszone w publikacji „Pewny start. Instrukcje zachowań. Dobre maniery”.

Ta książka w przystępny i praktyczny sposób omawia wzorce zachowania w typowych sytuacjach komunikacyjnych, kładąc nacisk na kwestię dobrych manier. Mogą z niej korzystać przede wszystkim uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną na poziomie lekkim, umiarkowanym oraz znacznym, a także osoby ze spektrum autyzmu.

Publikacja:

  • pozwala uczniom zrozumieć wagę, jaką mają poprawne maniery,
  • zawiera przejrzyste i proste instrukcje, które dodatkowo zostały wzbogacone o pasujące ilustracje i wizualizacje,
  • pozwala zautomatyzować prawidłowe wzorce zachowań związanych z dobrym i manierami – zadania są zaplanowane tak, aby można było krok po kroku wypracować pożądane mechanizmy: od ich omówienia z nauczycielem, przez przećwiczenia pod okiem rodzica czy opiekuna, aż po wykorzystanie w „prawdziwym życiu”.

Zapoznaj się bliżej z zawartością tej publikacji oraz poznaj pozostałe z cyklu „Instrukcje zachowań”, które pozwalają wzmacniać kompetencje społeczne uczniów z niepełnosprawnością i innymi szczególnymi potrzebami edukacyjnymi.