Javascript is required
header image

E-booki

Cyfrowe odzwierciedlenia podręcznikówE-booki wydawnictwa Nowa Era dla szkoły podstawowej i szkoły ponadpodstawowej oraz e-booki Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego i wydawnictwa Macmillan dla klas 1-3 oraz 4-8 szkoły podstawowej są teraz dostępne online – na jednej wygodnej multiplatformie.

Atuty e-bookówNasze cyfrowe podręczniki wychodzą naprzeciw wymaganiom współczesnego ucznia.

Jak uzyskać dostęp do e-booków?1. Dostęp do e-booków dla nauczycieli szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych

Zmieniamy się dla Państwa!

W roku szkolnym 2022/2023 wprowadziliśmy szereg zmian, które pozwolą sprawnie zarządzać dostępami do e-booków. Wystarczy, że nauczyciele szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych mają aktywne konto Moja Nowa Era, aby mogli aktywować e-booki do nauczanych przedmiotów.

2. Dostęp do e-booków dla uczniów szkół podstawowych w ramach dotacyjnego zakupu podręczników

NOWOŚĆ! Szkoły korzystające z systemu bibliotecznego MOL NET+ mają do dyspozycji nową funkcjonalność. Nauczyciel-bibliotekarz podczas wypożyczania podręczników uczniom generuje indywidualny dostęp do e-booków.

Szkoły podstawowe, które korzystają z podręczników Nowej Ery, Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego i Macmillana zakupionych w ramach oferty dotacyjnej, otrzymują nieodpłatnie dostęp do e-booków.

  • Dyrektor szkoły wypełnia klauzulę informacyjną, w której wskazuje osoby odpowiedzialne za administrowanie usługą Szkolne licencje oraz za nadzór nad ochroną danych osobowych w szkole. Wypełnioną klauzulę należy odesłać na adres nowaera@nowaera.pl.
  • Administrator systemu wskazuje wychowawców klas. 
  • Nauczyciel lub wychowawca klasy uzyskuje odpowiednie zgody i adresy e-mailowe od rodziców, a następnie przekazuje e-booki uczniom. 
  • Rodzic lub opiekun prawny tworzy konto dziecka, akceptuje regulaminy i przekazuje e-booki dziecku. 
  • Uczeń korzysta z udostępnionych e-booków. 

3. Indywidualny zakup e-booków dla szkoły podstawowej i szkoły ponadpodstawowej. 

Osoby zainteresowane zakupem 12-miesięcznej licencji do e-booków na wybranym poziomie edukacyjnym zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Filmy instruktażoweZobacz, jak w prostych krokach uzyskać dostęp do e-booków!

 

Instrukcja dla dyrektora

Instrukcja dla administratora

Instrukcja dla rodzica

Instrukcja dla wychowawcy