Edukacja i technologia razem 

Lider rynku edukacyjnego Nowa Era oraz lider rynku oprogramowania dla oświaty VULCAN przedstawiają unikatowy system wspierający pracę szkół. Tylko technologia dostosowana do edukacji pomoże w pełni wykorzystać potencjał Twojej placówki. 

1140x515.jpg

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy jak wiele czasu i zaangażowania wymaga codzienne zarządzanie placówką edukacyjną oraz przygotowanie angażujących zajęć lekcyjnych. Dlatego postawiliśmy na maksymalne uproszczenie procedur, intuicyjną obsługę i funkcjonalność.  

Przedstawiamy wygodny i intuicyjny w obsłudze system, który integruje proces zarządzania placówką oraz proces dydaktyczny: eduOne. 

To pierwsza tak prosta w obsłudze i wszechstronna forma wsparcia dla kadry zarządzającej i nauczycieli. System eduOne pomaga zamienić długie, mozolne i czasochłonne procedury w zautomatyzowane procesy, przy których potrzebna jest tylko pobieżna kontrola. Rozwiązanie pozwala zaoszczędzić nawet kilka godzin tygodniowo na formalnościach i sprawach administracyjnych zarówno dyrektorom, jak i nauczycielom. 

Zarządzanie szkołą i procesem dydaktycznym w jednym systemie

System eduOne jest efektem wielu miesięcy badań i analiz, prowadzonych w szkołach we współpracy z dyrektorami i nauczycielami o różnym stażu pracy. eduOne w pełni odpowiada na potrzeby związane z zarządzaniem wieloma aspektami funkcjonowania szkoły oraz procesem dydaktycznym, pozwalając: 

  • zyskać dyrektorowi więcej czasu (nawet kilka godzin tygodniowo!) dzięki uproszczeniu i zautomatyzowaniu znaczącej części jego codziennych obowiązków, 
  • znacznie szybciej identyfikować problemy i od razu je eliminować (możliwość skutecznego monitoringu sytuacji w szkole już od poziomu konkretnych uczniów i nauczycieli), 
  • szybko reagować w krytycznych sytuacjach, dzięki łatwemu dostępowi do dokumentacji, porządkowi i przejrzystości przechowywanych materiałów, 
  • zwiększyć zaangażowanie nauczycieli, dzięki dostarczeniu biblioteki zasobów Nowej Ery i partnerów oraz narzędzia, które ułatwi tworzenie i przechowywanie kolekcji lekcji multimedialnych oraz własnych materiałów dydaktycznych, 
  • zwiększyć zadowolenie rodziców – ze względu na uproszczenie komunikacji, przejrzystość systemu, możliwość szybszego reagowania w przypadku ewentualnych problemów dziecka... 

Praktyczne wsparcie dla dyrektora w zarządzaniu i administracji

Skuteczna pomoc dla nauczycieli 

 

  • wspiera szybkie tworzenie angażujących ucznia zajęć dzięki wykorzystaniu modułu Kolekcji zasobów na lekcje 
  • wspomaga wyszukiwanie gotowych i sprawdzonych merytorycznie materiałów do prowadzenia lekcji  
  • automatyzuje procesy administracyjne (oszczędza czas i ułatwia organizację, dzięki systemowym przypomnieniom i monitom) 
  • pozwala w pełni kontrolować proces nauczania, rejestrować postępy uczniów i dostrzegać ich ukryte talenty 

Obejrzyj tutoriale

Moduł dydaktyka - Moje zasoby

Moduł dydaktyka - Zadania

Moduł dydaktyka - Zasoby

Księga zastępstw

Moduł dydaktyka - Kolekcje

Asystent nauczyciela

Artykuły

Efektywne nauczanie – mnemotechnika w edukacji

Mnemotechnika to jedna z wielu technik, które wspierają efektywne nauczanie.

Skuteczne wdrażanie zmian w szkole

Skuteczne wdrażanie zmian w szkole to proces, w którym powinna uczestniczyć cała społeczność szkolna.

Wyznaczanie celów, informacja zwrotna, ewaluacja w szkole

Wyznaczanie celów, informacja zwrotna, ewaluacja w szkole to obszary, które powinny służyć rozwojowi szkoły.

Jak uczy się mózg i co z tego wynika?

Jak uczy się mózg i jakie to ma znaczenie dla procesu nauczania? Na to pytanie stara się odpowiedzieć neurodydaktyka. Sposób funkcjonowania mózgu ma wpływ na efektywność przyswajania nowych treści.

Ciekawe szkolenia dla dyrektorów szkół

Przy dużej liczbie szkoleń oferowanych dla dyrektorów szkół i nauczycieli, decyzja o wyborze jest zazwyczaj trudna. Warto odpowiednio wcześnie zastanowić się, jakie dalsze szkolenia mogą być szczególnie ważne dla dalszego rozwoju nie tylko dyrektorów, ale i całego grona pedagogicznego.

Zobacz także