Edukacja i technologia razem 

Lider rynku edukacyjnego Nowa Era oraz lider rynku oprogramowania dla oświaty VULCAN przedstawiają unikatowy system wspierający pracę szkół. Tylko technologia dostosowana do edukacji pomoże w pełni wykorzystać potencjał Twojej placówki. 

1140x515.jpg

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy jak wiele czasu i zaangażowania wymaga codzienne zarządzanie placówką edukacyjną oraz przygotowanie angażujących zajęć lekcyjnych. Dlatego postawiliśmy na maksymalne uproszczenie procedur, intuicyjną obsługę i funkcjonalność.  

Przedstawiamy wygodny i intuicyjny w obsłudze system, który integruje proces zarządzania placówką oraz proces dydaktyczny: eduOne. 

To pierwsza tak prosta w obsłudze i wszechstronna forma wsparcia dla kadry zarządzającej i nauczycieli. System eduOne pomaga zamienić długie, mozolne i czasochłonne procedury w zautomatyzowane procesy, przy których potrzebna jest tylko pobieżna kontrola. Rozwiązanie pozwala zaoszczędzić nawet kilka godzin tygodniowo na formalnościach i sprawach administracyjnych zarówno dyrektorom, jak i nauczycielom. 

Zarządzanie szkołą i procesem dydaktycznym w jednym systemie

System eduOne jest efektem wielu miesięcy badań i analiz, prowadzonych w szkołach we współpracy z dyrektorami i nauczycielami o różnym stażu pracy. eduOne w pełni odpowiada na potrzeby związane z zarządzaniem wieloma aspektami funkcjonowania szkoły oraz procesem dydaktycznym, pozwalając: 

  • zyskać dyrektorowi więcej czasu (nawet kilka godzin tygodniowo!) dzięki uproszczeniu i zautomatyzowaniu znaczącej części jego codziennych obowiązków, 
  • znacznie szybciej identyfikować problemy i od razu je eliminować (możliwość skutecznego monitoringu sytuacji w szkole już od poziomu konkretnych uczniów i nauczycieli), 
  • szybko reagować w krytycznych sytuacjach, dzięki łatwemu dostępowi do dokumentacji, porządkowi i przejrzystości przechowywanych materiałów, 
  • zwiększyć zaangażowanie nauczycieli, dzięki dostarczeniu biblioteki zasobów Nowej Ery i partnerów oraz narzędzia, które ułatwi tworzenie i przechowywanie kolekcji lekcji multimedialnych oraz własnych materiałów dydaktycznych, 
  • zwiększyć zadowolenie rodziców – ze względu na uproszczenie komunikacji, przejrzystość systemu, możliwość szybszego reagowania w przypadku ewentualnych problemów dziecka... 

Praktyczne wsparcie dla dyrektora w zarządzaniu i administracji

Skuteczna pomoc dla nauczycieli 

 

  • wspiera szybkie tworzenie angażujących ucznia zajęć dzięki wykorzystaniu modułu Kolekcji zasobów na lekcje 
  • wspomaga wyszukiwanie gotowych i sprawdzonych merytorycznie materiałów do prowadzenia lekcji  
  • automatyzuje procesy administracyjne (oszczędza czas i ułatwia organizację, dzięki systemowym przypomnieniom i monitom) 
  • pozwala w pełni kontrolować proces nauczania, rejestrować postępy uczniów i dostrzegać ich ukryte talenty 

Obejrzyj tutoriale

Moduł dydaktyka - Moje zasoby

Moduł dydaktyka - Zadania

Moduł dydaktyka - Zasoby

Księga zastępstw

Moduł dydaktyka - Kolekcje

Asystent nauczyciela

Webinaria

Spotkanie dla nauczycieli j. polskiego i historii

Jak rozpocząć nowy rok szkolny z eduOne?

Spotkanie dla nauczycieli przyrody, biologii i chemii

Jak rozpocząć nowy rok szkolny z eduOne?

Spotkanie dla nauczycieli matematyki i fizyki

Jak rozpocząć nowy rok szkolny z eduOne?

Spotkanie dla nauczycieli j. angielskiego

Jak rozpocząć nowy rok szkolny z eduOne?

Nauczyciel: jak rozpocząć nowy rok szkolny z eduOne?

Nowa Era oraz Vulcan zapraszają nauczycieli na spotkanie online: jak rozpocząć nowy rok szkolny z eduOne?

Dyrektor: jak rozpocząć nowy rok szkolny z eduOne?

Nowa Era i Vulcan zapraszają dyrektorów na spotkanie online: jak rozpocząć nowy rok szkolny z eduOne?

Artykuły

Emocje w pracy nauczyciela – jak sobie z nimi radzić?

Jak pracować z emocjami i radzić sobie ze stresem, by nie dopadło nas wypalenie zawodowe? Czy pomocne w tej kwestii mogą okazać się techniki relaksacyjne i asertywne zachowanie?

Jak efektywnie współpracować z rodzicami?

Efektywna współpraca z rodzicami opiera się na dialogu, określonych zasadach współpracy i ich przestrzeganiu. Rodzice powinni mieć realny wpływ na działania podejmowane w szkole. Głównym efektem współpracy powinno być wsparcie ucznia w rozwoju we wszystkich sferach.

Rola samorządu uczniowskiego i rady rodziców w pracy szkoły

Samorząd uczniowski i rada rodziców odgrywają ogromną rolę w budowaniu wspólnoty w szkole. O efektywności współpracy organów szkoły decydują wzajemne zaufanie, dialog i przestrzeń do współdecydowania.

Lekcja wychowawcza online

Zaplanuj niebanalną godzinę wychowawczą online! W artykule 5 uniwersalnych pomysłów na zdalne lekcje wychowawcze, które na długo zapamiętają twoi uczniowie.

Jak efektywnie odpoczywać

Po kilku godzinach w szkole chcesz aktywnie spędzić czas z rodziną, jednak brak ci energii, a drzemka jedynie nasila zmęczenie. Co jest nie tak? Pora się zatrzymać i zadbać o wieloaspektowy, efektywny odpoczynek.

Organizowanie warunków do prawidłowego wdrażania podstawy programowej w pracy z uczniem o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych

Organizowanie warunków do prawidłowego wdrażania podstawy programowej to złożony proces. Potrzebne są znajomość zarówno podstawy programowej, jak i rzetelna diagnoza potrzeb oraz właściwa organizacja pracy na lekcji.

Edukacja STEAM

Edukacja STEAM to metoda, która bardziej niż pamięć ucznia do regułek i dat, wykorzystuje jego kreatywność i zachęca do odkrywania otaczającego go świata. Czy da się to zrobić poprzez połączenie nauk ścisłych ze sztuką? Okazuje się, że tak

Odwrócona klasa jako nowoczesna metoda aktywizująca

Odwrócona klasa to nowoczesna metoda aktywizująca. Wymaga jednak od nauczyciela wyjścia ze strefy nauczycielskiego komfortu i oddania odpowiedzialności za proces uczenia się uczniom.

Zobacz także