Egzamin ósmoklasisty 2021 – arkusze w „Dzienniku Gazecie Prawnej”

23,24 i 25 listopada warto rozejrzeć się za kolejnymi wydaniami „Dziennika Gazety Prawnej”. Będzie można wówczas kupić przykładowe arkusze egzaminu ósmoklasisty przygotowane przez wydawnictwo Nowa Era. To niezbędnik każdego ucznia, który chce się dobrze przygotować do pierwszego tak ważnego sprawdzianu wiedzy i umiejętności.

Choć kolejna edycja egzaminu ósmoklasisty jest już za nami, nauczyciele ciągle zdobywają nowe doświadczenia w przygotowaniu uczniów do tej ważnej próby po klasie ósmej. W tej sytuacji nieocenione okazują się wszelkie dodatkowe pomoce dydaktyczne. Najlepiej sięgać po materiały najwyższej jakości, opracowane przez doświadczonych ekspertów z branży edukacyjnej.

 

Ważny egzamin dla ósmoklasistów, rodziców i nauczycieli

Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy – każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę podstawową. Test ma formę pisemną. Nie można go nie zdać, gdyż nie określono minimalnego wyniku, jaki należy uzyskać. Prace uczniów sprawdzają egzaminatorzy wyznaczeni przez okręgowe komisje egzaminacyjne.

Znaczenie egzaminu kończącego naukę w szkole podstawowej ma istotny wpływ na dalszą edukację. Egzamin ósmoklasisty to bowiem przepustka do wymarzonego liceum lub technikum –uzyskane wyniki mogą znacząco wpłynąć na edukacyjną przyszłość młodego człowieka. Szkoła ponadpodstawowa to ostatni etap przed podjęciem studiów, warto więc osiągnąć jak najlepszy wynik egzaminacyjny, by dostać się do cieszącej się dobrą opinią placówki.

Jak możemy pomóc uczniowi, który staje przed pierwszą w swoim życiu ważną próbą edukacyjną? Warto nabyć arkusze z serii Teraz egzamin ósmoklasisty, które zostaną dołączone do trzech kolejnych wydań „Dziennika Gazety Prawnej”. W poniedziałek 23 listopada ukażą się arkusze z języka polskiego, we wtorek 24 listopada – z matematyki, a w środę 25 listopada – z języka angielskiego.

 

Konkretna pomoc w skutecznych przygotowaniach

Arkusze z języka polskiego będą zawierać szczegółowe informacje o nowym egzaminie oraz trzy arkusze egzaminacyjne wraz z instrukcjami i kartami odpowiedzi do zadań zamkniętych, przygotowane zgodnie z wytycznymi zamieszczonymi w Informatorze CKE. Aby wesprzeć uczniów w poszukiwaniach optymalnych strategii egzaminacyjnych, wybrane zadania w pierwszym przykładowym arkuszu opatrzyliśmy praktycznymi wskazówkami. Na końcu znajdują się odpowiedzi do zadań z punktacją i kryteriami oceniania oraz dodatkowe informacje o tym, gdzie uczniowie mogą znaleźć wiedzę potrzebną do uzupełnienia braków.

 

Arkusze z matematyki to cztery przykładowe arkusze wzorowane na arkuszach egzaminacyjnych CKE. Pozwalają uczniom oswoić się z formą egzaminu i sprawdzić poziom przygotowania do niego. W pierwszym arkuszu do każdego zadania dodaliśmy wskazówki ułatwiające rozwiązanie. Na końcu publikacji znajdują się karty odpowiedzi do arkuszy, odpowiedzi do zadań obliczeniowych, a także dodatkowe podpowiedzi dla uczniów, gdzie znajdą wiedzę potrzebną do nadrobienia zaległości. Szczegółowe rozwiązania i punktację można znaleźć w Internecie pod kodami QR zamieszczonymi w publikacji.

 

Arkusze z języka angielskiego to trzy przykładowe arkusze egzaminacyjne z modelowymi nagraniami do zadań sprawdzających rozumienie ze słuchu umieszczonymi pod kodami QR. Każdy arkusz zawiera również karty odpowiedzi w formacie egzaminacyjnym, pozwalające oswoić się z formułą egzaminu. Do pierwszego arkusza dodano również wskazówki podpowiadające, jak rozwiązać dany typ zadania, i ułatwiające wypracowanie niezbędnych strategii egzaminacyjnych. Na końcu publikacji znajdują się odpowiedzi do zadań wraz z punktacją oraz transkrypcja nagrań.

 

Więcej informacji

Jeżeli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej na temat egzaminu ósmoklasisty, zapraszamy na poświęconą mu stronę internetową, na której znajdują się wszystkie niezbędne informacje, m.in. o przebiegu sprawdzianu, terminach i statystykach, oraz materiały ułatwiające sprawne i skuteczne przygotowania.

W kalendarzu przy dniach 23, 24 i 25 listopada warto zapisać informację o zakupie „Dziennika Gazety Prawnej” – to ważny etap w harmonogramie przygotowań do przyszłorocznego egzaminu.