O nas

O nas

Minęło już ponad 20 lat odkąd do rąk nauczycieli trafiły pierwsze podręczniki wydawnictwa Nowa Era. Kiedy zakładaliśmy wydawnictwo, była to jedna
z pierwszych oficyn edukacyjnych w Polsce. Lata praktyki nauczyły nas wydawać naprawdę dobre książki i działać wyłącznie według wysokich standardów pracy.


W ciągu tego czasu naszą ofertę wzbogaciły publikacje Wydawnictwa Arka, PPWK, a także Wydawnictwa Rożak oraz firmy informatycznej VULCAN. Dziś Nowa Era to wiodące wydawnictwo edukacyjne, którego kompleksowa i nowoczesna oferta obejmuje wszystkie przedmioty i etapy kształcenia. Uzupełnia ją największa w Polsce oferta kartograficzna oraz oprogramowanie wspomagające zarządzanie oświatą. Zaufanie, jakim darzą nas nauczyciele sprawia, że dziś praktycznie w każdym szkolnym tornistrze można odnaleźć podręczniki i publikacje edukacyjne Nowej Ery. To dla nas powód do dumy, a jednocześnie wyzwanie do ciągłego ulepszania naszych książek. Przygotowując je, opieramy się przede wszystkim na opiniach licznego grona doświadczonych nauczycieli, doradców metodycznych i ekspertów z całej Polski. To właśnie dzięki temu nasze publikacje są tak wysoko oceniane i lubiane zarówno przez nauczycieli, jak i przez uczniów.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy zespołem ludzi pracujących z pasją. Każdego dnia staramy się rozwijać i tworzyć jeszcze lepsze publikacje, w pełni odpowiadające potrzebom polskiej szkoły. Wyznaczamy sobie ambitne cele, a ich osiąganie przynosi nam dużo satysfakcji.

Każdy pomysł jest przez nas szczegółowo omawiany. Staramy się znaleźć jego dobre i złe strony.
W swojej pracy konsultujemy się często z nauczycielami - ich opinie są dla nas niezwykle cenne. To między innymi dzięki nim tworzymy podręczniki nie tylko rzetelne merytorycznie, ale także kolorowe, pełne ciepła, przyjazne dla ucznia. Nie boimy się również nowych wyzwań, dlatego jako pierwsi zaczęliśmy dołączać do naszych serii multimedialne pomoce dydaktyczne – interaktywne płyty CD-ROM. Dziś dodajemy je do wszystkich nowych podręczników, wyznaczając tym samym nowe standardy w edukacji. Jesteśmy otwarci na wszystkie opinie, sugestie, a także nowe pomysły, aby realizować podstawowy cel wydawnictwa Nowa Era – dostarczać nauczycielom i uczniom jak najlepsze publikacje i rozwiązania, które pomagają uczyć lepiej i łatwiej.

Wyróżnienia i nagrody


Nagroda Best European Schoolbook Award

Pakiet „Entliczek, pentliczek” dla pięciolatków zdobył tytuł najlepszej europejskiej książki edukacyjnej roku i otrzymał nagrodę Best European Schoolbook Award.
zobacz więcej ...


Targi Edukacyjne Kielce 2007

Atlas "Świat przyrody" dla klas IV–VI Wydawnictwa Nowa Era otrzymał nagrodę w kategorii Produkt Klasy Marzeń 2007!

Targi Książki Edukacyjnej - Edukacja XXI, Warszawa 2007

"Baśnie z całego świata" i "Polskie baśnie i legendy" Wydawnictwa Nowa Era otrzymały nagrodę w kategorii: literatura dla dzieci i młodzieży!


W dniach 31 marca – 2 kwietnia 2005 r. w Kielcach odbyły się X Targi Edukacyjne EDUKACJA 2005, zorganizowane pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu Mirosława Sawickiego oraz Przewodniczącego Komisji Edukacji, Nauki
i Młodzieży Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Ryszarda Hayna.


Wystawcy biorący udział w targach zaprezentowali bogatą ofertę handlową – od publikacji z zakresu wychowania przedszkolnego i początkowego, po propozycje dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Najlepsze produkty i publikacje zostały nagrodzone medalami i specjalnymi wyróżnieniami.


Wydawnictwo Nowa Era zdobyło medal za podręczniki z płytami do przedmiotów matematyczno-przyrodniczych dla gimnazjum „Więcej niż podręcznik - NOWY WYMIAR KSZTAŁCENIA” oraz certyfikat „Klasa Marzeń 2005” za „Skarbiec matematyczny. Zestaw pomocy przydatnych
w edukacji matematycznej dzieci (klasa 0 i klasy I-III)”.
więcej


Wydawnictwo Nowa Era laureatem nagrody Edukacja XXI przyznawanej podczas 16. targów Książki Edukacyjnej w Warszawie.
więcej
Sponsoring

Wydawnictwo Nowa Era sponsorem rejsu „Płyniemy po klucze do Europy”, Ustka-Bruksela, 1–12.05.2004 r.

Rejs „Płyniemy po klucze do Europy” to część akcji „Płyniemy ku Europie”, zorganizowanej przez kapitana Krzysztofa Baranowskiego pod honorowym patronatem Jolanty Kwaśniewskiej, założycielki fundacji „Porozumienie bez barier", oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu.

Akcja miała na celu poszerzenie wiedzy polskiej młodzieży o Europie i Unii Europejskiej, stworzenie okazji do zdobycia nowych umiejętności oraz dostarczenie młodym ludziom niezapomnianych wrażeń. Wzięły w niej udział kilkuosobowe załogi 16 i 17-latków, którymi opiekują się kapitanowie oraz nawigatorzy jachtów.

Łącznie w rejsie „płyniemy po klucze do Europy” uczestniczyło 60 osób, w tym dwie przedstawicielki wydawnictwa Nowa Era: Beata Kozak, specjalista PR, i Joanna Fijałkowska, przedstawiciel regionalny.

Wydawnictwo Nowa Era sponsorowało jacht „DĽwina” i ubrało załogi wszystkich jachtów w koszulki, kurtki przeciwdeszczowe oraz bluzy.

Relację z przebiegu rejsu nagrywała ekipa telewizyjna, która płynęła z kapitanem Baranowskim. Materiał filmowy został wyemitowany przez Telewizję Polską w programie młodzieżowym „Rower Błażeja” (program 1), w jego kolejnych majowych odcinkach.

Oto program rejsu:
  • 1 maja – Ustka, wyjście jachtów w morze
  • 2 maja – Christiansoe (Dania)
  • 4 maja - Holtenau (Niemcy)
  • 5 maja - Kanał Kiloński i Brunsbuttelkoog (Niemcy)
  • 6 maja - Helgoland (Niemcy)
  • 9 maja - Vlissingen (Holandia)
  • 10 maja - Antwerpia (Belgia)
  • 11 maja - Bruksela, Brukselski Jachtklub (Belgia)
  • 12 maja - Bryc, godz. 16.00 uroczystości oficjalne - spotkanie z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej, przekazanie „kluczy do Europy”, zmiana załóg.

Kierownicy regionalni

Nasze księgarnie

Kliknij na nazwę województwa, aby zobaczyć adresy księgarń.


Pracuj z nami

Tworzenie podręczników to trudna i jednocześnie niezwykle odpowiedzialna praca. Dlatego tak bardzo są dla nas istotne zarówno Twoje przygotowanie merytoryczne, jak i Twoja osobowość. Tworzymy zgrany, dobrze rozumiejący się zespół, który pracuje z pasją i jest otwarty na nowe pomysły oraz nowych ludzi. Aby dołączyć do nas, musisz myśleć w kategoriach: „Co mogę wnieść, co mogę stworzyć i jak mogę przyczynić się do sukcesu wspólnego przedsięwzięcia”. W zamian oferujemy Ci ciekawą, pełną wyzwań pracę, a także atrakcyjne wynagrodzenie, system motywacyjny, możliwość podniesienia kwalifikacji oraz awansu.

Brak aktualnych ofert

Konsultant w Telefonicznym Centrum Obsługi Klienta

 
terazmatura.pl strefa nauczyciela
Poznaj e-booki Nowej Ery System diagnoz Nowej Ery
Multibooki Nowej Ery

Nowa Era wspiera ideę wolontariatu Nowa Era Dobroczyńcą Roku 2014

Nowa Era w roku szkolnym 2014/2015 jest oficjalnym i wyłącznym Patronem edukacyjnym Szkoły pod żaglami kapitana Krzysztofa Baranowskiego

Konkurs Projekt z klasą wygraj grant Nowej Ery

Campus
Strona główna  | Pracuj z nami  | Wyszukiwarka numerów dopuszczenia  | Kontakt
Regulamin księgarni  | Biuletyn Internetowy  | Archiwum magazynów dla nauczycieli  | Polityka plików cookies