Higiena

Pewny start. Instrukcje zachowań

Autorzy: Aksamit Diana, Młynarczyk-Karabin Ewelina

Wypracowanie prawidłowych nawyków higienicznych jest ważnym aspektem funkcjonowania społecznego. Czysty i pachnący uczeń zostanie bardziej pozytywnie odebrany, a także zatroszczy się o swoje zdrowie i samopoczucie.

W jaki sposób myć ręce, twarz czy zęby? Jak często to robić? Jak czyścić paznokcie i dlaczego warto? Czemu higiena osobista to ważny aspekt każdego dnia? Na te i wiele innych pytań związanych z utrzymaniem ciała w czystości odpowiada publikacja „Pewny start. Instrukcje zachowań. Higiena”.

Ta książka:

  • zawiera kompletne zestawy krok po kroku poświęcone podstawowym czynnościom higienicznym, jakie powinny poznać w praktyce wszystkie dzieci,
  • oferuje szereg ćwiczeń dodatkowych, które pomogą uczniowi skuteczniej przyswoić przekazane w trakcie lekcji informacje,
  • prezentuje wskazówki dotyczące higieny w postaci prostych zestawów instrukcji wzbogaconych o ilustracje tematyczne.

Publikacja została dostosowana do potrzeb specjalnych uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym oraz znacznym. Mogą z niej korzystać także osoby ze spektrum autyzmu.

Książka jest serią cyklu 18 publikacji poświęconych instrukcjom prawidłowych zachowań, nad którymi podejmuje się pracę na etapie kształcenia specjalnego. Zapoznaj się również z pozostałymi, aby wybrać odpowiednie materiały dydaktyczne dla swoich uczniów.