Ilustrowane opowiadania. Dorosły czyta – dzieci rysują

Ilustrowane opowiadania. Dorosły czyta – dzieci rysują

Zestaw pomocy

Autorzy: Edyta Gruszczyk-Kolczyńska, Ewa Zielińska, Małgorzata Skura

Zestaw pomocy „Ilustrowane opowiadania. Dorosły czyta – dzieci rysują”, opracowany przez prof. Edytę Gruszczyk-Kolczyńską, Ewę Zielińską i Małgorzatę Skurę, prezentują oryginalną metodę wspomagania rozwoju mowy i myślenia oraz zdolności do skupiania uwagi i zapamiętywania u dzieci w wieku 4–7 lat. 

  • Doskonali umiejętność koncentracji, uważnego patrzenia i wzrokowego zapamiętywania w czasie słuchania opowiadań i ich ilustrowania za pomocą samodzielnie segregowanych i porządkowanych kolorowych obrazków.
  • Rozwija wyobraźnię, uczy dyscypliny umysłowej i porządkowania postaci i zdarzeń w czasie tworzenia własnych opowiadań, do których ilustrowania dziecko używa umieszczonych w zestawie kolorowych obrazków.
  • Uczy prowadzenia mądrych rozmów rozwijających dziecięce umysły oraz skutecznie motywuje dzieci do opowiadania własnych historii i samodzielnego ich ilustrowania.
  • Zestaw zawiera ponad 200 kolorowych sylwet przedstawiających postacie ludzi i zwierząt, rośliny, budynki, pojazdy, zabawki i inne przedmioty. Dziecko układa z nich obrazki, które są ilustracją opowiadań czytanych przez dorosłego.