Ja w bezpiecznym świecie. Karty pracy

Pewny start. Świat wokół mnie

Autorzy: Opracowanie zbiorowe

Czym zajmuje się Straż Pożarna? Kiedy należy się zgłosić po pomoc do Policji? Jak wezwać pogotowie? W jaki sposób wygląda wizyta u lekarza? Dlaczego i jak dbać o zdrowie? Czemu warto mieć przy sobie identyfikator z danymi? Jak chronić swoją intymność? Te i inne tematy związane z bezpieczeństwem zostały poruszone w publikacji „Pewny start. Świat wokół mnie. Ja w bezpiecznym świecie”.

Ten zestaw materiałów dydaktycznych:

  • składa się z 68 kart pracy, które mają zróżnicowaną tematykę, formę oraz poziom trudności,
  • jest dostosowany do potrzeb uczniów ze specjalnymi wymaganiami edukacyjnymi, a w szczególności z niepełnosprawnością intelektualną,
  • zawiera ciekawe, angażujące ćwiczenia, które są osadzone w kontekście bliskim realiom życia uczniów,
  • zostały przygotowane z myślą o wymaganiach edukacyjnych uczniów z niepełnosprawnością intelektualną – są napisane przyjaznym tekstem (proste wyrazy, krótkie zdania, „drukowane” litery) i mają przejrzystą szatę graficzną,
  • pozwalają zapoznać się z kluczowymi zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem i instytucjami, które go chronią,
  • sprawdzają się w pracy z uczniami szkół specjalnych, szkół z oddziałami integracyjnymi, a także podczas zajęć rewalidacyjnych, kompensacyjno-korekcyjnych oraz terapii pedagogicznej.
    Poznaj również dwa pozostałe zeszyty z kartami pracy z serii „Pewny start. Świat wokół mnie”. Są poświęcone życiu domowemu oraz funkcjonowaniu w społeczeństwie.