Jak to działa? NEON. Klasa 4. Nowość! Edycja 2023–2025

Podręcznik do techniki dla klasy czwartej szkoły podstawowej

Nr dopuszczenia: 1195/1/2023
Autorzy: Łabecki Lech, Łabecka Marta, Pecyna Jerzy

Nowa edycja 2023–2025

Podręcznik dla klasy czwartej szkoły podstawowej z serii „Jak to działa?” jest zgodny z nową podstawą programową z 2022 roku. Skupia się na zagadnieniach z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tej edycji wzbogaconych o informacje dotyczące urządzeń transportu osobistego oraz urządzeń wspomagających ruch. Zawiera ponadto lekcje dotyczące bezpieczeństwa w szkole i poza nią, a także bezpiecznego podróżowania. Zapewnia komfort pracy nauczyciela i ucznia zarówno w szkole, jak i w domu dzięki systemowi NEON.

  • Przygotowuje do świadomego uczestniczenia w ruchu drogowym jako pieszy, rowerzysta i użytkownik urządzeń transportu osobistego oraz wspomagających ruch dzięki szczegółowemu omówieniu najważniejszych zagadnień z tych dziedzin.
  • Przekazuje treści programowe w atrakcyjnej i nowoczesnej formie, m.in. infografik, schematów i rebusów.
  • Zachęca do aktywnego zdobywania wiedzy dzięki Zabawom oraz dodatkowym ćwiczeniom Mam pomysł.
  • Kształtuje zdolności manualne i rozwija intuicję techniczną uczniów dzięki instrukcjom To takie proste!, które wyjaśniają, jak krok po kroku własnoręcznie wykonać oryginalne przedmioty i pomoce.
  • Inspiruje do wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce dzięki poleceniom Czy już potrafisz?

Włącz wyższy standard nauczania. NEON

Dostęp do spójnego systemu rozwiązań edukacyjnych NEON jest możliwy w ramach oferty dotacyjnej dla serii Jak to działa? – NEON.