Kawiarnia

Pewny start. Instrukcje zachowań

Autorzy: Aksamit Diana, Młynarczyk-Karabin Ewelina

Wizyta w kawiarni z przyjaciółmi czy członkami rodziny to ciekawe doświadczenie, które ubogaca codzienne życie. Warto jednak wiedzieć, że w takim miejscu jest wymagane podążanie określonymi schematami zachowań. Co jest oczekiwane w takim obiekcie gastronomicznym? Jak wybrać dobrą kawiarnię? W jaki sposób złożyć zamówienie i co wybrać z menu? Jak zapłacić za kawę lub deser? O jakich manierach należy pamiętać w takiej sytuacji? Te i pokrewne tematy zostały poruszone w publikacji „Pewny start. Instrukcje zachowań. Kawiarnia”.

Ta książka powstała z myślą o uczniach z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym. Zawiera komplet instrukcji, które pozwalają osobie z trudnościami rozwojowymi bez trudu odnaleźć się w sytuacjach komunikacyjnych w kawiarni.

Publikacja:

  • zawiera przejrzyste, przystępne wskazówki dotyczące zachowania w kawiarni, które pozwalają uczniom oswoić się z atmosferą takich miejsc,
  • została wzbogacona o dodatkowe ćwiczenia do każdego instruktażu – mądrze zadane pytania pozwalają uczniowi zwizualizować sytuacje, w których będzie mu potrzebna nowa wiedza,
  • oferuje instrukcje krok po kroku, które uczeń może: omówić z nauczycielem, wyćwiczyć w domu pod okiem rodziców lub w szkole, a następnie wykorzystać w „prawdziwym życiu” bez obaw o popełnienie faux pas.

Poznaj także pozostałe wydania z cyklu „Instrukcje zachowań”. Są poświęcone innym istotnym sferom życia – np. chorobom, bezpieczeństwu w ruchu drogowym czy komunikacji międzyludzkiej.