Komunikacja między nami

Pewny start. Instrukcje zachowań

Autorzy: Aksamit Diana, Młynarczyk-Karabin Ewelina

Jak asertywnie, ale grzecznie wyrażać swoje zdanie? W jaki sposób prosić o pomoc czy wyrażać zaniepokojenie? Jak porozumiewać się przy pomocy gestów czy obrazków? W jaki sposób prowadzić rozmowę, aby zrozumieć i być zrozumianym? W opanowaniu podstawowych zagadnień komunikacyjnych pomoże publikacja „Pewny start. Instrukcje zachowań. Komunikacja między nami”.

Ta niezwykła książka jest częścią serii wydawniczej przygotowanej dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a w szczególności:

  • z lekkim, umiarkowanym oraz znacznym stopniem niepełnosprawności intelektualnej,
  • ze spektrum autyzmu.

Znajdują się w niej przystępne instrukcje związane z komunikacją międzyludzką, które ułatwiają uczniom radzenie sobie z codziennymi sytuacjami w szkole, domu, na podwórku czy w sklepie.

Ta publikacja:

  • zawiera przejrzyste i zrozumiałe instrukcje dotyczące sfery komunikacji międzyludzkiej – są łatwymi do przyswojenia komunikatami, które dodatkowo zostały zwizualizowane przy pomocy ilustracji,
  • pomaga przygotować się na typowe, ale i bardziej nieprzewidywalne związane z rozmową z drugą osobą,
  • zawiera ciekawe pytania dotyczące treści instrukcji, dzięki którym uczeń może lepiej przyswoić otrzymane wskazówki i wykorzystać je w sytuacjach praktycznych.

Książka sprawdzi się w pracy indywidualnej oraz grupowej z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Warto również sięgnąć po pozostałe publikacje z tej serii wydawniczej, poświęcone m.in. bezpieczeństwu dziecka w internecie czy higienie osobistej.