O konferencji

Szkoła średnia to przełomowy etap edukacyjny w życiu uczniów, a nauczyciel odgrywa w nim kluczową rolę. Co więcej, reforma oświaty stawia szereg wyzwań, które znacząco wpłyną na szkolną rzeczywistość. Nowy uczeń, nowe podstawy, nowy sposób pracy? Co będzie istotne w nowej sytuacji?
Co trzeba wiedzieć, żeby uczyć skutecznie i komfortowo?

Odpowiedzi na te i inne pytania przedstawimy podczas wyjątkowej konferencji eksperckiej przygotowanej specjalnie dla dyrektorów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych.

Zapraszamy na konferencję o tym, co naprawdę ważne.

Miejsce i data

Adres: Złote Tarasy, Multikino, Sala 1, ul. Złota 59, Warszawa
Data: 14.11.2018 (środa), godz. 16:00-20:00

W programie


WPROWADZENIE

 

O wyzwaniach w nowej szkole średniej 

Co w rzeczywistości szkoły średniej zmieni reforma oświaty? Co będzie miało największy wpływ na pracę nauczyciela?

5 WYKŁADÓW EKSPERCKICH

prof. dr hab. Maciej Błaszak

prof. dr hab. Maciej Błaszak

Czym zajmuje się mózg nastolatka? Jak rozwijają się jego zdolności poznawcze? Czy mózg może przeszkadzać w nauce? Czy wiek ma znaczenie w pracy mózgu?

Prof. dr hab. Maciej Błaszak – kognitywista, biolog, dr hab. filozofii, prof. Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jego zainteresowania badawcze dotyczą epigenezy umysłu, czyli możliwości kształtowania mózgu człowieka pod wpływem bodźców środowiskowych.

Michał Kociankowski

Michał Kociankowski

Jaki będzie nowy uczeń szkoły średniej? Jak wygląda świat wartości współczesnego nastolatka? Jakie miejsce zajmuje w nim szkoła? Czy można ucznia zainteresować nauką?


Michał Kociankowski
 – badacz motywacji i zachowań, potrzeb konsumenckich oraz wpływu technologii na postawy i zachowania ludzi. Studiował pedagogikę i filozofię. Prowadzi pracownię badań i rozwiązań strategicznych Synergion. 

 

dr hab. Przemysław Bąbel

dr hab. Przemysław Bąbel

Jak pomóc uczniowi nauczyć się uczyć? Jakie narzędzia wspierają samokształcenie? Jak zyskać w uczniu sprzymierzeńca w procesie uczenia (się)?

Dr hab. Przemysław Bąbel – psycholog, zastępca dyrektora Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, prezes Polskiego Towarzystwa Psychologii Behawioralnej. Zajmuje się m.in. zastosowaniami w edukacji analizy zachowania i psychologii pamięci.

dr Mateusz Leszkowicz

dr Mateusz Leszkowicz

Czy trudnych zagadnień można uczyć w łatwy sposób? Czy forma podania treści ma wpływ na skuteczność nauczania? Na co zwracać uwagę przy tłumaczeniu trudnych zagadnień?

Dr Mateusz Leszkowicz – pedagog mediów oraz technolog kształcenia. Adiunkt na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w obszarze komunikacji wizualnej w dydaktyce.

dr Joanna Heidtman

dr Joanna Heidtman

Jak w warunkach presji i sprzecznych oczekiwań zarządzać swoją energią, koncentracją i motywacją? Jak rozwijać efektywność osobistą oraz radzić sobie z nadmiarem działań i oczekiwań?

Dr Joanna Heidtman – psycholog, konsultant i wykładowca akademicki. Współzałożycielka Fundacji na rzecz Kapitału Intelektualnego i autorka książek „W zgodzie z sobą, w zgodzie z innymi” oraz „Sensotwórczość”. Współtworzy Business Doctors.

fot. Rafał Gronecki 

 

PANEL DYSKUSYJNY

„Szkoła średnia jako przełomowy okres edukacyjny – rzeczywistość a oczekiwania”

Mentor, przewodnik po świecie wiedzy, odkrywca pasji i talentu, autorytet… – jak pogodzić tak wiele ról?
Jak czerpać satysfakcję z pracy i osiągać efekty w obliczu nowych wyzwań w szkole średniej?

Anna Resler

Anna Resler

Anna Resler – psycholog, terapeuta z wieloletnim doświadczeniem w pracy klinicznej z dziećmi, młodzieżą i rodzinami. Ukończyła szkołę terapii poznawczo-behawioralnej, terapii systemowej oraz narracyjnej.

Przemysław Staroń

Przemysław Staroń

Przemysław Staroń – psycholog, nauczyciel, trener, nagrodzony przez Komisję Europejską twórca międzypokoleniowego Zakonu Feniksa, tutor 31 olimpijczyków z filozofii, fan efektu wow, twórca #utrzy, zwany też profesorem Snapem. Nauczyciel Roku 2018.

fot: Paweł Lęcki

Karol Wójcicki

Karol Wójcicki

Karol Wójcicki – pasjonat i fotograf nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy. Laureat konkursu Popularyzator Nauki 2015 organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.

Michał Kociankowski

Michał Kociankowski

Michał Kociankowski – badacz motywacji i zachowań, potrzeb konsumenckich oraz wpływu technologii na postawy i zachowania ludzi. Studiował pedagogikę i filozofię. Prowadzi pracownię badań i rozwiązań strategicznych Synergion. 

Prowadzący konferencję

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia – dziennikarz, publicysta, pisarz, dwukrotny laureat nagrody Grand Press (w kategoriach „wywiad" i „dziennikarstwo specjalistyczne"). Wydał kilkanaście książek o tematyce społecznej i religijnej. Jest felietonistą „Tygodnika Powszechnego”.

Zapisz się!

Udział w konferencji jest bezpłatny, lecz potrzebna jest rejestracja.
Zarezerwuj miejsce w sali konferencyjnej w Złotych Tarasach, Multikino – sala 1, ul. Złota 59, Warszawa. Nie możesz przyjechać do Warszawy? Zgłoś uczestnictwo w transmisji on-line

 

Wybierz dla siebie najdogodniejszą formę kontaktu:

ZADZWOŃ: 
801 88 10 10 
58 721 48 00 

lub

NAPISZ:
konferencja@nowaera.pl, podając następujące dane:

 • imię i nazwisko
 • numer telefonu
 • nazwę i adres szkoły, w której uczysz
 • tytuł konferencji: "Zrozumieć więcej. Nauczyć łatwiej" 14.11.2018
 • dodaj: Chcę wziąć udział w transmisji on-line "Zrozumieć więcej. Nauczyć łatwiej"lub Chcę zarezerwować miejsce w sali konferencyjnej "Zrozumieć więcej. Nauczyć łatwiej"

Ostatnie miejsca - zarezerwuj  już dziś!

Zaświadczenie uczestnictwa dla każdego zarejestrowanego uczestnika. 

Do zobaczenia w środę, 14.11.2018 r.

Plan konferencji

15:00-16:00 – rejestracja uczestników

16:00-16:20 – oficjalne rozpoczęcie i WPROWADZENIE

16:20-17:30 – część I

 • prelekcja pt: Mózg nastolatka - czy młodszy uczeń poradzi sobie z wyzwaniami szkoły średniej?  prof. dr hab. Maciej Błaszak 
 • prelekcja pt: Świat, życie i szkoła w umyśle nastolatków a możliwości angażowania uczniów w naukę – Michał Kociankowski
 • prelekcja pt: Jak pomóc uczniowi samodzielnie się uczyć? Przydatne metody i techniki – dr hab. Przemysław Bąbel

17:30-18:10 – przerwa kawowa

18:10-19:00  część II

 • prelekcja pt: Sposoby prezentacji treści a nauczanie trudnych zagadnień – dr Mateusz Leszkowicz
 • prelekcja pt: Efektywność osobista w pracy nauczyciela w obliczu zmian – dr Joanna Heidtman

19:00-20:00  PANEL DYSKUSYJNY

 • Anna Resler, Przemysław Staroń, Karol Wójcicki, Michał Kociankowski

Pobierz zaproszenie: