Stwórz własny komiks z uczniami z ASD

Wykorzystanie komiksów w pracy z uczniami ze spektrum autyzmu może przynieść wymierne korzyści. Tworząc komiks, uczniowie mogą rozwijać swoją inwencję, planować rozwój wydarzeń i w prosty sposób kreować sytuacje z wybranymi bohaterami. Narzędzie to może być również bardzo przydatne nauczycielowi do przygotowania historyjek obrazkowych, scenek sytuacyjnych, dzięki którym można omówić lub utrwalić dowolne zagadnienie, potrzebne w pracy terapeutycznej oraz w czasie zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne.

Zapraszamy nauczycieli i specjalistów do udziału w konkursie razem z uczniami - uzupełnijcie dialogami zaproponowany przez nas komiks. Na autorów najciekawszych komiksów  dialogów czekają atrakcyjne nagrody! Na Wasze prace czekamy do 28 lutego 2022 r.

Zasady konkursu

Celem konkursu jest wypełnienie zaproponowanej obok komiksowej historii własnymi dialogami. Niech poniesie Was wyobraźnia! 

Jak wziąć udział w konkursie? To proste:

  1. POLUB PROFIL eduSensus na Facebooku: facebook.com/eduSensus/ 
  2. Razem z uczniem uzupełnij dialogi w zaproponowanej przez nas komksowej historii. Do konkursu zaprszamy terapeutów, pedagogów specjalnych, nauczycieli - wszystkich pracujących z dziećmize spektrum autyzmu lub o trudnościach w obszarze społecznym lub komunikacji - razem ze swoimi uczniami. Nagrody za najciekawsze propozycje otrzyma zarówno dziecko, jak i nauczyciel. 
  3. WYPEŁNIJ FORMULARZ na dole strony, załączając skan lub zdjęcie pracy konkursowej. Nie zapomnij o dołączeniu zgody rodzica lub opiekuna dziecka na udział w konkursie. 

Na zgłoszenia czekamy do 28 lutego. Najciekawsze propozycje nagrodzimy. 

Stworzenie komiksu było możliwe za sprawą Kreatora Komiksów, wchodzącego w skład SPEKTRUM AUTYMU PRO i SPEKTRUM AUTYZMU PRO Poziom 2

 

Przejdź do formularza zgłoszeniowego

Komiks - skuteczne narzędzie w terapii ASD

W programach multimedialnych SPEKTRUM AUTYZMU PRO i SPEKTRUM AUTYZMU PRO Poziom 2 znajdziesz Kreator komiksów - wielofunkcyjne narzędzie, dzięki któremu uczniowie mogą rozwijać swoją inwencję, planować rozwój wydarzeń i w prosty sposób kreować sytuacje z wybranymi bohaterami. Gotowy komiks można wydrukować.

Nauczyciel może wykorzystać Kreator komiksów do przygotowania historyjek obrazkowych na potrzeby pracy terapeutycznej lub zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne

Przejdź do formularza zgłoszeniowego

Nagrody dla nauczycieli

Kategoria: NAUCZYCIEL

1. miejsce - nagroda główna

Główną nagrodę stanowi program SPEKTRUM AUTYZMU PRO Poziom 2 o wartości 4499 zł - specjalistyczny program multimedialny wspierający terapię dzieci w starszym wieku szkolnym i młodzieży ze spektrum autyzmu.

SPEKTRUM AUTYZMU PRO Poziom 2 to profesjonalny program multimedialny wspierający rozwój kompetencji społecznych, samodzielność, samoświadomość i umiejętność dbania o bezpieczeństwo swoje i innych wynikającą z wieku rozwojowego uczniów ze spektrum autyzmu. Niezwykle przydatne narzędzie w pracy terapeutycznej również z uczniami, u których występują trudne zachowania.

Przejdź do formularza zgłoszeniowego

Kategoria: NAUCZYCIEL

2. miejsce: zestaw gadżetów elektronicznych i biurowych eduSensus

Za zajęcie drugiego miejsca czeka na Ciebie torba pełna elektronicznych gadżetów przydatnych w zdalnym prowadzeniu zajeć, a także ułatwiających pracę. 

Kategoria: NAUCZYCIEL

3. miejsce: zestaw do nauki zdalnej

Nauka zdalna? Rozmowy z uczniami lub rodzicami online? Nic prostszego! Nagrodą za zajęcie 3 miejsca jest wyposażenie stanowiska nauki zdalnej - kamerka internetowa i słuchawki z mikrofonem. 

Nagrody dla dzieci

Kategoria: DZIECKO

1. miejsce: CZAJKA – gra gimnastyczna dłoni, twarzy, całego ciała

Pomoc terapeutyczno - dydaktyczna, która przy wykorzystaniu gry planszowej uczy zabawy. Zachęca dziecko z autyzmem do poruszania twarzą, dłońmi, całym ciałem.

Zawartość pudełka: plansza (wymiary: wys.29,5 cm, szer. rozłożona 41,5 cm, złożona 20,5 cm); 4 pionki w różnych kolorach; kostka; karty do gry: 20 kart w kolorze zielonym – dłonie, 20 kart w kolorze czerwonym – postacie, 20 kart w kolorze niebieskim – twarze.

Przejdź do formularza zgłoszeniowego

Kategoria: DZIECKO

2. miejsce: DZIĘCIOŁ ZIELONY – kształtowanie umiejętności komunikacji - uzupełnianie konturów

Pomoc terapeutyczno-dydaktyczna w której zachętą do rozwoju komunikacji jest zabawa w dopasowanie odpowiedniego przedmiotu do konturów.

Zawartość pudełka: tabliczka do komunikacji (wym.: dł. 25 cm, szer. 15 cm), na której znajdują się na dwóch poziomach rzepy (jeden pod drugim); trzy ruchome kwadratowe płytki do tworzenia wypowiedzi; 18 kolorowych obrazków z rzepami, wyciętych w konturze przedstawiających zabawki, do których dołączonych jest 18 mniejszych obrazków z rzepami (wym. 4 × 4 cm); 18 czarno-białych obrazków wyciętych w konturze przedstawiających zabawki, do których dołączonych jest 18 mniejszych obrazków z rzepami (wym. 4 × 4 cm); 6 plansz ( (format A4), każda zawiera 3 kontury zabawek (wewnątrz konturów znajdują się rzepy); obrazki z komunikatem: „chcę”, „proszę pana”, proszę pani”. Pomoc z instrukcją zapakowana jest w pudełko.
Obrazki i plansze drukowane są na grubym papierze i foliowane. 

Kategoria: DZIECKO

3. miejsce: RUDZIK – zawody

Pomoc terapeutyczno-dydaktyczna z zestawem 15 zawodów i 119 obrazkami do dopasowania. Rozwija w dzieciach z autyzmem umiejętności komunikacyjne.

Zawartość pudełka: 15 plansz w formacie A4, przedstawiających zawody: nauczycielka, ogrodnik, pilot, policjant, ratownik medyczny, rybak, strażak, listonosz, budowlaniec, fryzjerka, krawcowa, kucharka, lekarz, mechanik samochodowy, sprzątaczka. Na planszy znajdują się puste miejsca, na których umieszczony jest rzep, pozwalający umieścić tam mniejsze obrazki – elementy charakterystyczne dla każdego zawodu; od 5 do 10 obrazków (5 x 5 cm) do każdego zawodu, na odwrocie których znajduje się rzep (łącznie 119 obrazków). Do pomocy dołączonych jest 15 obrazków w postaci kart o wymiarach 7 × 10 cm, które stanowią podpowiedź dla terapeuty/rodzica. Pomoc z instrukcją zapakowana jest do kartonowego pudełka.
Obrazki i plansze drukowane są na grubym papierze i foliowane.

Formularz konkursowy

Wypełnij poniższy formularz aby wziąć udział w konkursie. Pamiętaj o załączeniu skanu zgody rodzica lub opiekuna dziecka.

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Nowa Era Sp. z o.o. z siedzibą przy Al. Jerozolimskie 146 D, 02-305 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000031950, posiadającą numer identyfikacji podatkowej NIP 527-13-74-376, REGON 012186107, kapitał zakładowy w wysokości 627 900 PLN, kontakt: e-mail nowaera@nowaera.pl, tel. 801 88 10 10 lub 58 721 48 00.

Szczegółowa informacja na temat przetwarzania danych osobowych dostępna jest pod adresem: https://www.nowaera.pl/kontakt#contact-form