Wyniki konkursu

Wykorzystanie komiksów w pracy z uczniami ze spektrum autyzmu może przynieść wymierne korzyści. Tworząc komiks, uczniowie mogą rozwijać swoją inwencję, planować rozwój wydarzeń i w prosty sposób kreować sytuacje z wybranymi bohaterami. Narzędzie to może być również bardzo przydatne nauczycielowi do przygotowania historyjek obrazkowych, scenek sytuacyjnych, dzięki którym można omówić lub utrwalić dowolne zagadnienie, potrzebne w pracy terapeutycznej oraz w czasie zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne.

Zaprosiliśmy nauczycieli i specjalistów do udziału w konkursie razem z uczniami. Otrzymaliśmy od Was wiele propozycji dialogów na podstawie zaproponowanego przez nas komiksu! Wybór najlepszych prac był niesłychanie trudny - wszyscy uczniowie ujęli nas swoją kreatywnością, wrażliwością i uważnością w obserwacji świata. 

Jury konkursowe po długich debatach wyłoniło zwycięzców, którym pragniemy gorąco pogratulować:

I miejsce: Aldona Rodak wraz z 11-letnim Filipem,

II miejsce: Marzena Musiał  wraz z 16-letnim Kacprem, 

III miejsce: Karolina Biegalska wraz z 15-letnią Zofią. 

Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy, a opiekujący się nimi nauczyciele - zaświadczenia o udziale w konkursie.

Komiks - skuteczne narzędzie w terapii ASD

W programach multimedialnych SPEKTRUM AUTYZMU PRO i SPEKTRUM AUTYZMU PRO Poziom 2 znajdziesz Kreator komiksów - wielofunkcyjne narzędzie, dzięki któremu uczniowie mogą rozwijać swoją inwencję, planować rozwój wydarzeń i w prosty sposób kreować sytuacje z wybranymi bohaterami. Gotowy komiks można wydrukować.

Nauczyciel może wykorzystać Kreator komiksów do przygotowania historyjek obrazkowych na potrzeby pracy terapeutycznej lub zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne

Przejdź do formularza zgłoszeniowego

Nagrody dla nauczycieli

Kategoria: NAUCZYCIEL

1. miejsce - nagroda główna

Główną nagrodę stanowi program SPEKTRUM AUTYZMU PRO Poziom 2 o wartości 4499 zł - specjalistyczny program multimedialny wspierający terapię dzieci w starszym wieku szkolnym i młodzieży ze spektrum autyzmu.

SPEKTRUM AUTYZMU PRO Poziom 2 to profesjonalny program multimedialny wspierający rozwój kompetencji społecznych, samodzielność, samoświadomość i umiejętność dbania o bezpieczeństwo swoje i innych wynikającą z wieku rozwojowego uczniów ze spektrum autyzmu. Niezwykle przydatne narzędzie w pracy terapeutycznej również z uczniami, u których występują trudne zachowania.

Przejdź do formularza zgłoszeniowego

Kategoria: NAUCZYCIEL

2. miejsce: zestaw gadżetów elektronicznych i biurowych eduSensus

Za zajęcie drugiego miejsca czeka na Ciebie torba pełna elektronicznych gadżetów przydatnych w zdalnym prowadzeniu zajeć, a także ułatwiających pracę. 

Kategoria: NAUCZYCIEL

3. miejsce: zestaw do nauki zdalnej

Nauka zdalna? Rozmowy z uczniami lub rodzicami online? Nic prostszego! Nagrodą za zajęcie 3 miejsca jest wyposażenie stanowiska nauki zdalnej - kamerka internetowa i słuchawki z mikrofonem. 

Nagrody dla dzieci

Kategoria: DZIECKO

1. miejsce: CZAJKA – gra gimnastyczna dłoni, twarzy, całego ciała

Pomoc terapeutyczno - dydaktyczna, która przy wykorzystaniu gry planszowej uczy zabawy. Zachęca dziecko z autyzmem do poruszania twarzą, dłońmi, całym ciałem.

Zawartość pudełka: plansza (wymiary: wys.29,5 cm, szer. rozłożona 41,5 cm, złożona 20,5 cm); 4 pionki w różnych kolorach; kostka; karty do gry: 20 kart w kolorze zielonym – dłonie, 20 kart w kolorze czerwonym – postacie, 20 kart w kolorze niebieskim – twarze.

Przejdź do formularza zgłoszeniowego

Kategoria: DZIECKO

2. miejsce: DZIĘCIOŁ ZIELONY – kształtowanie umiejętności komunikacji - uzupełnianie konturów

Pomoc terapeutyczno-dydaktyczna w której zachętą do rozwoju komunikacji jest zabawa w dopasowanie odpowiedniego przedmiotu do konturów.

Zawartość pudełka: tabliczka do komunikacji (wym.: dł. 25 cm, szer. 15 cm), na której znajdują się na dwóch poziomach rzepy (jeden pod drugim); trzy ruchome kwadratowe płytki do tworzenia wypowiedzi; 18 kolorowych obrazków z rzepami, wyciętych w konturze przedstawiających zabawki, do których dołączonych jest 18 mniejszych obrazków z rzepami (wym. 4 × 4 cm); 18 czarno-białych obrazków wyciętych w konturze przedstawiających zabawki, do których dołączonych jest 18 mniejszych obrazków z rzepami (wym. 4 × 4 cm); 6 plansz ( (format A4), każda zawiera 3 kontury zabawek (wewnątrz konturów znajdują się rzepy); obrazki z komunikatem: „chcę”, „proszę pana”, proszę pani”. Pomoc z instrukcją zapakowana jest w pudełko.
Obrazki i plansze drukowane są na grubym papierze i foliowane. 

Kategoria: DZIECKO

3. miejsce: RUDZIK – zawody

Pomoc terapeutyczno-dydaktyczna z zestawem 15 zawodów i 119 obrazkami do dopasowania. Rozwija w dzieciach z autyzmem umiejętności komunikacyjne.

Zawartość pudełka: 15 plansz w formacie A4, przedstawiających zawody: nauczycielka, ogrodnik, pilot, policjant, ratownik medyczny, rybak, strażak, listonosz, budowlaniec, fryzjerka, krawcowa, kucharka, lekarz, mechanik samochodowy, sprzątaczka. Na planszy znajdują się puste miejsca, na których umieszczony jest rzep, pozwalający umieścić tam mniejsze obrazki – elementy charakterystyczne dla każdego zawodu; od 5 do 10 obrazków (5 x 5 cm) do każdego zawodu, na odwrocie których znajduje się rzep (łącznie 119 obrazków). Do pomocy dołączonych jest 15 obrazków w postaci kart o wymiarach 7 × 10 cm, które stanowią podpowiedź dla terapeuty/rodzica. Pomoc z instrukcją zapakowana jest do kartonowego pudełka.
Obrazki i plansze drukowane są na grubym papierze i foliowane.

Formularz konkursowy

Wypełnij poniższy formularz aby wziąć udział w konkursie. Pamiętaj o załączeniu skanu zgody rodzica lub opiekuna dziecka.

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Nowa Era Sp. z o.o. z siedzibą przy Al. Jerozolimskie 146 D, 02-305 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000031950, posiadającą numer identyfikacji podatkowej NIP 527-13-74-376, REGON 012186107, kapitał zakładowy w wysokości 627 900 PLN, kontakt: e-mail nowaera@nowaera.pl, tel. 801 88 10 10 lub 58 721 48 00.

Szczegółowa informacja na temat przetwarzania danych osobowych dostępna jest pod adresem: https://www.nowaera.pl/kontakt#contact-form