Javascript is required
Przejdź do treści głównej
header image

Laboratoria przyszłości

Nowoczesne wyposażenie szkoły

Edukacja jutra, już dziś w Twojej szkoleProgram "Laboratoria Przyszłości" to największa od lat szansa na wprowadzenie do szkoły innowacyjnych procesów dydaktycznych. Wykorzystaj wsparcie jak najlepiej, by stworzyć uczniom idealne warunki do rozwoju. Nie inwestuj w gadżety – postaw na pomysł, jak wykorzystać nowe technologie w nauczaniu! 

Wirtualna rzeczywistość i druk 3D pozwolą uczniom zobaczyć i dotknąć tego, co do tej pory pozostawało w sferze wyobrażeń na lekcjach chemii, matematyki, biologii, fizyki, informatyki i innych. Nauka programowania i elektroniki to inwestycja w rozwój zainteresowań uczniów tymi dziedzinami wiedzy, które już jutro będą obecne w każdym sektorze gospodarki, od produkcji po medycynę. Edukacja jutra, to edukacja na czasie.

Nowa Era partnerem szkół w ramach programu Laboratoria PrzyszłościDlaczego Nowa Era? Jako lider edukacji w Polsce od wielu lat wspieramy szkoły w procesie cyfrowej transformacji. Wprowadziliśmy do nauczania całą gamę multimedialnych rozwiązań dydaktycznych, a nasze elektroniczne narzędzia odmieniły warsztat pracy nauczycieli. Wyposażaliśmy szkoły w nowoczesny sprzęt we wszystkich edycjach rządowego programu „Aktywna tablica”, działając w partnerstwie strategicznym z liderem technologicznych rozwiązań, jakim jest Samsung.

Znamy dobrze potrzeby szkół i obecnie oferujemy im wyposażenie pasujące do już używanych narzędzi edukacyjnych oraz doskonale spełniające postulaty programu:

 1. Rozwijanie rzeczywistych kompetencji przyszłości
  Proponujemy rozwiązania, które sprzyjają współpracy, kreatywności, umiejętności rozwiązywania problemów, a ponadto mają charakter interdyscyplinarny i mogą być wykorzystywane w ramach różnych przedmiotów szkolnych. 
 2. Rozwój talentów i rozbudzanie zainteresowań
  Celem programu jest zwiększenie zainteresowania młodych ludzi kierunkami STEM. Propozycja eduacyjna Nowej Ery w programie Laboratoria Przyszłości pomaga rozbudzać wśród młodzieży pasje przyrodnicze, technologiczne i matematyczne, co w przyszłości przełoży się na losy zawodowe uczniów.
 3. Angażujące i nowoczesne zajęcia szkolne
  Oferta Nowej Ery wychodzi naprzeciw potrzebom poznawczym dzieci i młodzieży. Proponowane przez nas wyposażenie wprowadza do szkolnego nauczania komponent technologiczny, który skutecznie angażuje młodzież w proces dydaktyczny. Od lat wspieramy szkoły w procesie transformacji cyfrowej, tworząc własne, innowacyjne narzędzia, a także poprzez sukcesywnie budowane partnerstwa technologiczne. 

Do czego zobowiązana jest szkoła w ramach programu?Szkoła jest zobowiązana do:

 • umożliwienia realizacji zajęć z wykorzystaniem tego wyposażenia (w tym jego instalacja i przeszkolenie osób prowadzących z nim zajęcia); 
 • uwzględnienia treści programowych z zakresu doradztwa zawodowego dla szkoły podstawowej podczas zajęć;
 • dzielenia się dobrymi praktykami oraz wymiany wiedzy z innymi szkołami; 
 • wykorzystywania wyposażenia w ciągu co najmniej pięciu kolejnych lat szkolnych, przez średnio minimum 3 godziny zajęć w każdym tygodniu nauki; 
 • wyznaczenia koordynatora;
 • składania sprawozdań z udziału w Laboratoriach Przyszłości. 

O czym pamiętać wybierając wyposażenie w ramach programu Laboratoria Przyszłości

Wyposażenie musi być zgodne z przyświecającą programowi ideą zapewnienia szkołom wszystkiego, co służy rozwijaniu kompetencji przyszłości: współpracy, interdyscyplinarności, umiejętności rozwiązywania problemów i kreatywności.

Wyposażenie, które trafi do szkół podstawowych, powinno być dostępne dla uczniów na lekcjach każdego przedmiotu, ale też na zajęciach pozalekcyjnych, np. kółkach zainteresowań.

Zadaniem wyposażenia jest wsparcie procesu dydaktycznego i uczynienie go bardziej interdyscyplinarnym i innowacyjnym.

Rozwiązania Nowej Ery w programie Laboratoria PrzyszłościKatalog - Kompetencje przyszłościPoznaj pełną ofertę Nowej Ery w ramach programu "Laboratoria Przyszłości"

W katalogu Kompetencje przyszłości online, znajdziesz:

 • Innowacyjne rozwiązania Nowej Ery
 • Informacje o gotowych pakietach wyposażenia
 • Innowacyjne p

Sprawozdanie z realizacji programu w 2023 r.Szkoły, które wzięły udział w programie Laboratoria Przyszłości powinny złożyć sprawozdanie z realizacji programu w 2023 roku. Sprawozdanie należy złożyć do 4 stycznia 2024 roku.

Sprawozdania składa organ prowadzący osobno dla każdej ze szkół. Jedno sprawozdanie przypada na jedną szkołę. 
Aby złożyć sprawozdanie należy wejść na www.gov.pl/web/laboratoria/sprawozdanie-organy-prowadzace-szkoly-niesamorzadowe i wypełnić znajdujący się tam formularz on-line.

Formularz składa się z 19 stron.  

 • Dwie pierwsze strony zawierają informacje wstępne, a także pytania na temat organu prowadzącego, szkoły i kwot, jakie zostały przyznane i wykorzystane w ramach programu.  
 • Kolejne strony dotyczą zakupionego wyposażenia. Każda pozycja rozdzielona jest na dwa pytania: ilość zakupionego wyposażenia oraz nazwa modelu. 
 • Na ostatniej stronie znajdują się informacje na temat danych osoby składającej sprawozdanie. 

Więcej informacji oraz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania znajdą Państwo na www.gov.pl/web/laboratoria/sprawozdanie-organy-prowadzace-szkoly-niesamorzadowe 

Szkoły, które zakupiły Empiriusza w ramach programu Laboratoria Przyszłości wypełniają punkty 285 i 286 w Dziale Robotyka.

Posłuchaj podcastu jak współczesna szkoła kształtuje kompetencje cyfroweSkontaktuj się z namiWypełnij poniższy formularz, aby poznać więcej szczegółów o pełnej ofercie Nowej Ery w programie "Laboratoria Przyszłości". Z przyjemnością przedstawimy Ci ofertę i pomożemy wybrać optymalny pakiet dla szkoły!