Lubię to! NEON. Klasa 4. Nowość! Edycja 2023–2025

Podręcznik do informatyki dla klasy czwartej szkoły podstawowej

Nr dopuszczenia: 847/1/2022/z1
Autorzy: Kęska Michał

Nowa edycja 2023–2025

Podręcznik „Lubię to!” dla klasy czwartej szkoły podstawowej zawiera zaktualizowane treści i omawiane oprogramowanie. Wprowadza ucznia w świat komputerów, internetu i pracy z wykorzystaniem narzędzi zdalnych, a ponadto uczy programowania, pracy z edytorem grafiki i edytorem tekstu. Zapewnia komfort pracy nauczyciela i ucznia zarówno w szkole, jak i w domu dzięki systemowi NEON.

  • Uczy programów użytkowych z wykorzystaniem Microsoft 365, najpopularniej w szkołach wersji pakietu biurowego.
  • Ułatwia naukę nowych pojęć i umiejętności dzięki licznym zrzutom ekranowym oraz podpowiedziom i komentarzom w ramkach z pinezką i poglądowym infografikom.
  • Zachęca do poszerzania wiedzy, czemu służą ciekawostki zamieszczone pod koniec każdego tematu i zadania „Dla zainteresowanych”.
  • Rozwija umiejętność pracy w grupie poprzez propozycje projektów na końcu działów poświęconych programom Paint i Word. 
  • Pozwala na osiągnięcie synergii w nauczaniu dzięki połączeniu tradycyjnego podręcznika z NEONbookiem podręcznika, zawierającym niemal 200 różnorodnych zasobów, które ułatwią zrozumienie i zapamiętanie, uporządkują wiedzę, umożliwią naukę poprzez ćwiczenie.

Włącz wyższy standard nauczania. NEON

Dostęp do spójnego systemu rozwiązań edukacyjnych NEON jest możliwy w ramach oferty dotacyjnej dla serii Lubię to! – NEON.