Matematyka na czasie. Klasa 1.

Zeszyt ćwiczeń do matematyki dla gimnazjum (nowe wydanie)

Autorzy: Elżbieta Jabłońska, Maria Mędrzycka

Zeszyt ćwiczeń dla gimnazjum „Matematyka na czasie” do klasy 1 pomaga systematycznie ćwiczyć i utrwalać umiejętności matematyczne, a także sukcesywnie przygotowywać się do egzaminu gimnazjalnego.

  • Ułatwia wyćwiczenie nowych umiejętności dzięki dopasowaniu zadań do każdego tematu.
  • Umożliwia indywidualizację nauczania, czemu służy ułożenie zadań według stopnia trudności: Zadania na początek na stronie lewej – zielonej, Zadania treningowe – na stronie prawej – niebieskiej, a Zadania na medal – pod kodami QR prowadzącymi do portalu docwiczenia.pl.
  • Pomaga przygotować się do sprawdzianów dzięki zestawom zadań powtórzeniowych po każdym dziale – Sprawdź, czy potrafisz.
  • Umożliwia systematyczne przygotowywanie się do egzaminu gimnazjalnego dzięki grupowaniu na działy zadań, które pojawiły się na egzaminach w poprzednich latach i są w zasięgu możliwości uczniów (To było na egzaminie), oraz umieszczaniu w poszczególnych tematach różnych typów zadań egzaminacyjnych (PRAWDA/FAŁSZ; TAK/NIE, ponieważ A/B/C/D; zadania wymagające uzasadnienia czy uzupełnienia).
  • Pozwala oszczędzać czas i skupić się na właściwym rozwiązywaniu zadań dzięki miejscom przeznaczonym do zapisywania toku rozumowania.