Matematyka na czasie. Klasa 3.

Matematyka na czasie. Klasa 3.

Zbiór zadań do matematyki dla gimnazjum

Autorzy: Jerzy Janowicz

Zbiór zadań dla gimnazjum „Matematyka na czasie” do klasy 3 wyróżnia się różnorodnością i bogactwem zadań, dopasowanych do układu tematów z podręcznika, na trzech poziomach trudności.

  • Pozwala na szybkie dotarcie do każdego tematu, dzięki pogrupowaniu zadań zgodnie z układem treści podręcznika.
  • Umożliwia wygodny wybór zadań określonego stopnia trudności, dzięki ułożeniu ich zgodnie ze wzrostem stopnia trudności oraz wyrazistemu podziałowi na trzy strony – Zadania na początek, Zadania treningowe, Zadania na medal.
  • Ułatwia poszukiwanie zadań dostosowanych do indywidualnych możliwości i potrzeb uczniów, dzięki propozycjom: zadań łatwych – dla uczniów potrzebujących wielu prostych ćwiczeń, zadań średnio trudnych – dla większości uczniów, wymagających regularnego treningu, oraz zadań trudnych – dla uczniów szukających wyzwań.
  • Pomaga w przygotowaniu do klasówek i sprawdzianów semestralnych, dzięki zestawom zadań powtórzeniowych Sprawdź, czy potrafisz kończącym wszystkie działy.
  • Umożliwia systematyczne przygotowywanie się do egzaminu gimnazjalnego,  dzięki grupowaniu na działy zadań, które pojawiły się na egzaminach w poprzednich latach i są w zasięgu możliwości uczniów (To było na egzaminie), oraz umieszczaniu w poszczególnych tematach różnych typów zadań egzaminacyjnych (PRAWDA/FAŁSZ; TAK/NIE, ponieważ A/B/C/D; zadania wymagające uzasadnienia czy uzupełnienia). Dodatkowo na końcu zbioru umieściliśmy trzy przykładowe zestawy egzaminacyjne.