Matematyka na czasie. Klasa 3.

Matematyka na czasie. Klasa 3.

Zeszyt ćwiczeń do matematyki dla gimnazjum

Autorzy: Elżbieta Jabłońska, Maria Mędrzycka


Zeszyt ćwiczeń dla gimnazjum „Matematyka na czasie” do klasy 3 ułatwia systematyczne ćwiczenie i utrwalanie umiejętności matematycznych oraz sukcesywne przygotowanie się do egzaminu gimnazjalnego.

  • Ułatwia wyćwiczenie nowych umiejętności, dzięki dopasowaniu zadań do każdego tematu podręcznika.
  • Pozwala na indywidualizację nauczania, dzięki pogrupowaniu zadań według stopnia trudności: Zadania na początek na stronie lewej – zielonej, Zadania treningowe – na stronie prawej – niebieskiej a Zadania na medal – pod kodami QR prowadzącymi do portalu docwiczenia.pl.
  • Pomaga w przygotowaniu do sprawdzianów, dzięki zestawowi zadań powtórzeniowych po każdym dziale – Sprawdź, czy potrafisz.
  • Umożliwia systematyczne przygotowywanie się do egzaminu gimnazjalnego, dzięki grupowaniu na działy zadań, które pojawiły się na egzaminach w poprzednich latach i są w zasięgu możliwości uczniów (To było na egzaminie), oraz umieszczaniu w poszczególnych tematach różnych typów zadań egzaminacyjnych (PRAWDA/FAŁSZ; TAK/NIE, ponieważ A/B/C/D; zadania wymagające uzasadnienia czy uzupełnienia). Dodatkowo na końcu zeszytu umieściliśmy dwa przykładowe arkusze egzaminacyjne. 
  • Pozwala oszczędzać czas i skupić się na właściwym rozwiązywaniu zadań, dzięki miejscom przeznaczonym do zapisywania toku rozumowania.