Meine Deutschtour. Część 2

Meine Deutschtour. Część 2

Zeszyt ćwiczeń do języka niemieckiego. Nowe Wydanie

Autorzy: Małgorzata Kosacka, Ewa Kościelniak-Walewska

„Meine Deutschtour”. Część 2. Zeszyt ćwiczeń  do języka niemieckiego dla gimnazjum NOWE WYDANIE z kodami QR lub alfanumerycznymi. Edycja z 2016 roku oferuje rozbudowane zasoby dostępne online, które  stanowią doskonały trening utrwalający materiał prezentowany w podręczniku wzbogacony pakietem filmów związanych tematycznie z podręcznikiem. Publikacja przeznaczona do realizacji programu nauczania języka niemieckiego od podstaw (podstawa programowa III.0.).

  • Przygotowuje do egzaminu gimnazjalnego poprzez powtórzeniowe minitesty gimnazjalne oraz wskazuje strategie przy rozwiązywaniu różnego typu zadań w sekcji Mein Test.
  • Umożliwia skuteczne utrwalenie materiału leksykalno-gramatycznego poprzez zadania odnoszące się do materiału prezentowanego w podręczniku w zakresie jednej lekcji, do każdej lekcji w podręczniku -  jedna strona w zeszycie ćwiczeń.
  • Umożliwia skuteczne utrwalenie poznanego materiału poprzez zadania spiralne odnoszące się do zrealizowanego rozdziału - sekcja Wortschatz und Grammatik.
  • Ułatwia przyswojenie i utrwalanie materiału leksykalnego dzięki zadaniom z sekcji Merk dir die Wörter!
  • Wzbudza zainteresowanie przedmiotem poprzez ćwiczenia w sekcji Spiel und lern mit! łączące zapamiętywanie i doskonalenie pisania w formie minizabawy.
  • Udostępnia za pomocą kodów QR lub kodów alfanumerycznych dodatkowe materiały umieszczone w portalu docwiczenia.pl z zakresu gramatyki skorelowane z rozdziałem, filmy wraz z kartami pracy oraz klucz odpowiedzi.
  • Umożliwia uczniom samodzielną pracę w domu z wykorzystaniem nowoczesnej technologii informacyjno-komunikacyjnej (TIK).