Nagłe zdarzenia

Pewny start. Instrukcje zachowań

Autorzy: Aksamit Diana, Młynarczyk-Karabin Ewelina

Wypadek na drodze, ewakuacja z miejsca publicznego, wybuch pożaru – to tylko przykładowe nagłe zdarzenia, które mogą się zdarzyć w życiu osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Co zrobić, gdy do nich dojdzie? Kogo i w jaki sposób powiadomić? Pod jakie numery alarmowe dzwonić? Jak udzielić pierwszej pomocy? Jak postępować w przypadku konieczności ewakuacji? W publikacji „Pewny start. Instrukcje zachowań. Nagłe zdarzenia” znajduje się precyzyjny zestaw instrukcji, które pozwolą uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnym prawidłowo się zachować w sytuacjach zagrożenia.

Ta książka:

  • jest częścią serii publikacji z instrukcjami prawidłowych zachowań w rozmaitych sytuacjach życiowych,
  • została przygotowana głównie z myślą o wsparciu edukacji uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu znacznym, umiarkowanym i lekkim, jak również osób ze spektrum autyzmu,
  • zawiera praktyczne ćwiczenia i pytania, dzięki którym uczeń może lepiej zrozumieć i zapamiętać przekazane informacje,
  • prezentuje przejrzysty, konkretny zestaw instrukcji postępowania na wypadek różnych nagłych zdarzeń, np. pożaru, wypadku drogowego czy ewakuacji,
  • pozwala uczyć się w schemacie: omówienie tematu z nauczycielem, przećwiczenie reakcji pod okiem opiekuna, wykorzystanie wiedzy w praktyce.

To materiały dydaktyczne, które warto wykorzystać podczas zajęć z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną – mają niezwykłą wartość praktyczną. Poznaj również pozostałe publikacje z tej serii wydawniczej.