Język niemiecki - blog edukacyjny

Wydajemy i tworzymy programy i podręczniki do nauki języka niemieckiego, a tutaj dowiesz się od naszych autorów i współpracowników, co nas inspiruje.

Autorytet, czyli co?

Autorytet, czyli co? O sposobach budowania autorytetu nauczycielskiego

Czytaj więcej

Europejski Dzień Języków

Organizacja Europejskiego Dnia Języków w szkole, czyli na co warto 26 września przeznaczyć uczniowską i belferską energię?

Czytaj więcej

9. W to mi graj!

Przygotowania do nowego roku zakończone? Zastanawiacie się, o co jeszcze zadbać na początku września? Na warsztat weźmy zatem ponownie pierwsze bezpodręcznikowe lekcje. Oprócz budowania więzi i relacji międzyludzkich zachęcam Was do wypracowania regulaminu, który będzie obowiązywał na Waszych zajęciach. Co i jak? Z czym się to je?

Czytaj więcej

8. Miłość od pierwszego

Pochylmy się na chwilę nad pierwszymi lekcjami, które poprowadzicie z Waszymi klasami. Bardzo niedoceniane, mają ogromne znaczenie dla przebiegu całego roku szkolnego. Co taka lekcja ma wspólnego z pierwszą randką i dlaczego warto poświęcić więcej czasu na jej planowanie?

Czytaj więcej

Powrót do szkoły

Choć lato jeszcze w pełni, już powoli wszędzie widać oznaki zbliżającego się rozpoczęcia roku szkolnego. Dla nauczycieli to jeden z bardziej pracowitych okresów w roku: najpierw trzeba sprawdzić, czego jeszcze nie mamy, później to wszystko zgromadzić... Wsparciem dla nas w trakcie sierpniowych przygotowań do pracy jest serwis dlanauczyciela.pl

Czytaj więcej

7. Was geht App?

Semestr chyli się ku końcowi i coraz częściej widzimy znajomy błędny wzrok naszych uczniów czekających na wakacyjną labę. Jak zatem prowadzić zajęcia i skupić uwagę podopiecznych, gdy za oknem czerwcowe piękne słońce? Proponuję samemu odskoczyć od rzeczywistości szkolnej!

Czytaj więcej

Od minimum do maksimum, czyli jak małymi krokami dobrnąć do końca roku szkolnego!

Myślicie już o wakacjach? Pewnie tak… Ale zanim znajdziemy się w RAJU, czeka nas jeszcze megagigantycznie ciężki czas w szkole. Czemu? Odpowiedź jest oczywista. Przed nami koniec roku szkolnego i…Odwieczne pytanie: „Proszę pani, co ja jeszcze muszę poprawić z niemca?”.

Czytaj więcej

6. Film

Film ma w sobie ogromny potencjał dydaktyczny – odciąża rozumienie warstwy słownej dzięki warstwie wizualnej oraz rozwija strategie kompensacyjne. A jaki gatunek filmu towarzyszy naszym uczniom na co dzień? Oczywiście klipy na YouTubie!

Czytaj więcej

5. Interkulturowość

Basta! Mówię zdecydowane NIE nudnym lekcjom o jedzeniu! Przecież tematy kuchenne to wspaniała okazja do interkulturowej wycieczki po krajach niemieckojęzycznych.

Czytaj więcej

4. Specjalne potrzeby edukacyjne

W jednej klasie spotykają się uczniowie, dla których najprostsze zadania są wyzwaniem, oraz dzieci, którym wiele czynności przychodzi dużo łatwiej. W tym wszystkim my – nauczyciele – próbujący okiełznać wielogłową bestię.

Czytaj więcej

3. Skazani na klęskę?

„Was ist in meiner Tasche” - ten pozornie banalny temat budzi wiele emocji wśród nastolatków. Wpisanie hasła w wyszukiwarce YouTube dało sporo powyżej 20 tysięcy wyników, a najpopularniejszy film miał ponad milion odsłon!

Czytaj więcej

2. Nudno, nudniej...

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, jakie zagadnienia plasują się na szczycie rankingu najnudniejszych tematów dla naszych uczniów?

Czytaj więcej

1. Projekt edukacyjny

Drodzy Nauczyciele! Oddaję w Wasze ręce materiały do pracy projektowej, które w angażujący i przystępny sposób wdrażają wytyczne nowej podstawy programowej.

Czytaj więcej

10 tygodni inspiracji

Przed nami 10 tygodni inspiracji, podczas których podzielę się z Wami praktycznymi pomysłami na poskromienie nowej podstawy programowej.

Czytaj więcej

Innowacja pedagogiczna w szkole...

Innowacja pedagogiczna w szkole, czyli kreatywni edu-zmieniacze poszukiwani!

Czytaj więcej

Zobacz także