NOWE Słowa na start! NEON. Klasa 4

NOWE Słowa na start! NEON. Klasa 4

Podręcznik do języka polskiego do szkoły podstawowej. NOWA EDYCJA 2023–2025

Nr dopuszczenia: 907/1/2017
Autorzy: Anna Klimowicz, Marlena Derlukiewicz

Nowa edycja 2023–2025

Podręcznik „NOWE Słowa na start! 4” realizuje dokładnie te treści, których wymaga podstawa programowa – w sposób przemyślany i uporządkowany (spiralny układ treści). Zawiera rozwiązania dydaktyczne, które umożliwiają integrację kształcenia literackiego, językowego i kulturowego, rozwijanie w uczniu motywacji do czytania oraz praktyczne wykorzystywanie nabywanej wiedzy. Dzięki systemowi NEON dostarcza narzędzi, które nauczycielowi zapewniają komfort pracy, a uczniom – ułatwiają głębokie przetwarzanie nabywanej wiedzy.

  • Wprowadzone w klasie 4 i kontynuowane w kolejnych klasach uporządkowanie treści wokół osi tematycznych, takich jak relacje, uczucia, patriotyzm, pozwala na stopniowe pogłębianie zagadnień i zwiększanie obszaru rozważań.
  • Infografiki Spotkania z lekturą, ćwiczenia wprowadzające i zestaw zadań przeznaczonych do realizacji w trakcie czytania lektury oraz po zapoznaniu się z nią ułatwiają omówienie wszystkich wymienionych w podstawie programowej lektur obowiązkowych oraz wybranych tekstów z listy uzupełniającej.
  • Liczne fragmenty współczesnych powieści (autorstwa znanych i lubianych pisarzy, takich jak Andrzej Maleszka, Barbara Kosmowska, Paweł Beręsewicz), poruszające aktualne, bliskie dzieciom tematy, sprzyjają rozwijaniu ich czytelniczych zainteresowań.
  • Atrakcyjne plansze z kształcenia kulturowego w przystępny sposób przybliżają uczniom wiedzę o poszczególnych dziedzinach twórczej działalności ludzi, takich jak teatr czy komiks.
  • Element Szkoła mówienia i pisania pomaga uczniom kształcić poprawne wypowiadanie się w mowie i w piśmie oraz stopniowo rozwijać najważniejsze umiejętności z retoryki.
  • Element Przydatne słowa sprzyja wzbogacaniu słownictwa w zakresie synonimiki i frazeologii.
  • Atrakcyjne plansze ortograficzne, żartobliwe scenki, ilustracje pełniące funkcję haków mentalnych, schematy i bliskie uczniom przykłady sprawiają, że nauka trudnych treści z gramatyki, ortografii i interpunkcji jest przyjaznym wyzwaniem.
  • Umieszczone po każdym rozdziale podsumowania w formie map pojęć, testy, a także znajdujący się na końcu podręcznika Twój niezbędnik porządkują i systematyzują zdobyte wiadomości.
  • Zadania w modułach Sprawdź wiedzę i umiejętności pomagają w stopniowym przygotowaniu do egzaminu po klasie 8, są dla ucznia pomocą w systematycznym nabywaniu wiedzy i umiejętności.
  • Bogata baza materiałów w NEONbooku do każdego tematu, takich jak tutoriale krok po kroku do form wypowiedzi pisemnych, wizualizacje trudniejszych zagadnień gramatycznych, wskazówki, ułatwiacze, dodatkowe ćwiczenia, umożliwia indywidualizację nauczania, zwiększa szanse uczniów na wyćwiczenie zagadnień przedmiotowych w bliskim ich doświadczeniom cyfrowym środowisku.

 

Włącz wyższy standard nauczania!

Dostęp do spójnego systemu rozwiązań edukacyjnych NEON jest możliwy w ramach oferty dotacyjnej dla serii NOWE Słowa na start! – NEON.