Magazyn dla dzieci „Świerszczyk” wyróżniony przez Komitet Ochrony Praw Dziecka

Magazyn dla dzieci „Świerszczyk” został wyróżniony w prestiżowym konkursie „Świat przyjazny dziecku” organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. Kapituła konkursu przyznała czasopismu nagrodę główną w kategorii „kultura”.

„Świat przyjazny dziecku” to konkurs z misją. Pomaga rodzicom i opiekunom w wyborze zabawek, miejsc, książek oraz usług, które mają najlepszy wpływ na szeroko pojęty rozwój najmłodszych. Nagrody w konkursie przyznawane są produktom dedykowanym dzieciom w wieku do lat 14, które m.in. rozwijają w nich wrażliwość estetyczną.

- „Świerszczyk” to tytuł z tradycjami, jest obecny na rynku od wielu lat i od wielu lat prezentuje doskonały poziom merytoryczny – komentuje Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz z Komitetu Ochrony Praw Dziecka. – Wielu członków kapituły konkursowej zna ten magazyn jeszcze z czasów młodości, sami go czytali i nie mieli żadnych wątpliwości, że w pełni zasługuje na przyznanie mu wyróżnienia – dodaje.

Nagroda przyznana przez KOPD to piękne uhonorowanie 70-letniej historii „Świerszczyka”, najstarszego czasopisma dla dzieci w Europie. Jego pierwszy numer ukazał się na rynku już 1 maja 1945 roku. Obecnie pismo wydaje wydawnictwo Nowa Era, lider na rynku edukacyjnym. – Sukces „Świerszczyka” tworzy starannie dobrana kompozycja talentu twórców, doświadczenia redaktorów i pedagogów, nowoczesnego myślenia o edukacji i poczucia humoru – komentuje redaktor naczelna pisma, Małgorzata Węgrzecka. – Nagroda przyznana nam przez KOPD cieszy tym bardziej, że od początku naszą misją jest upowszechnianie ambitnej kultury dla dzieci. Bo jak mawia Świerszczyk, Bajetan Hops, czytanie dobrze działa na rozum i chroni od kataru – dodaje z uśmiechem.

 

Pełna lista laureatów wkrótce na http://kopd.pl/programy-i-kampanie/swiat-przyjazny-dziecku/