Jest jesień, jest Kredkobranie

Udział i pomoc w akcji Kredkobranie organizowanej przez Fundację Ignatianum to już nasza jesienna tradycja. Tegoroczna, szósta edycja akcji przebiega pod hasłem „Zamieńmy marzenia na pejzaże”. Nowa Era jako jeden z partnerów wydarzenia zajmuje się dostarczaniem opakowań kartonowych, do których pakowane są zebrane dary przed wysłaniem ich do polskich dzieci na Kresach. A jest tych darów naprawdę dużo, stąd i zapotrzebowanie na opakowania olbrzymie. Cieszymy się, że w naszych nowoerowych kartonach jadą marzenia!

O akcji

Kredkobranie to ogólnopolska inicjatywa wpisana przez MSWiA do rejestru zbiórek publicznych. Przybory szkolne i materiały plastyczne zbierane podczas corocznych edycji trafiają do polskich rodzin i ośrodków edukacyjnych na Litwie i Ukrainie. Akcja ma nie tylko charakter pomocowy, ale również edukacyjny i prospołeczny. Jest wyrazem pamięci o naszych rodakach, którzy w wyniku historycznych wydarzeń pozostali poza granicami obecnej Polski. Akcja odbywa się od 2018 roku i w dotychczasowych edycjach udało się zebrać ponad 360 000 darów o wartości ponad 2 800 000 zł! Pomoc otrzymało 6000 rodaków zza wschodnich granic Rzeczpospolitej. A jak było w tym roku?

Edycja 2023

W tym roku zbiórka materiałów prowadzona była do 29 września. Teraz – kiedy piszemy te słowa – trwa wielkie pakowanie. I tu zaczyna się nasza rola: dostarczenie kartonów do zapakowania zebranych darów – a jest co pakować! Spójrzmy na liczby:

  • 110 000 – tyle sztuk darów zebrano w tegorocznej edycji Kredkobrania.
  • 1 000 000 zł – wartość zebranych darów.
  • 500 – liczba szkół-darczyńców, które wzięły udział w akcji.

Co dalej? W połowie listopada dary wyruszą na Litwę (wileńszczyzna) i na Ukrainę (okręg lwowski). Otrzymają je dzieci z polskich szkół i środowisk, aby po raz kolejny pokolorować jesień i „zamienić marzenia na pejzaże”. A że będą to pejzaże najpiękniejsze z możliwych, bo dotknięte magiczną różdżką dziecięcej wyobraźni – tego jesteśmy pewni!

Więcej o akcji przeczytacie na stronie Kredkobranie.