Masz pomysł na projekt edukacyjny? Weź udział w 13. edycji „Projektantów edukacji” 

Już 3. października 2022 rusza trzynasta edycja najpopularniejszego, bezpłatnego ogólnopolskiego konkursu na projekt edukacyjny. Inicjatywa jest otwarta dla wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Na początek wystarczy zgłosić jeden pomysł! Jest na to czas aż do 29 listopada 2022. Weź udział i spraw, aby ta edycja była dla Ciebie szczęśliwa! 

 

Wyższe granty i dwie szanse na wygraną 

Nagrody w konkursie to granty finansowe, których wartość właśnie wzrosła! W pierwszym etapie konkursu do zdobycia jest 30 grantów jury po 2000 zł oraz dodatkowo 9 grantów internautów po 1000 zł. W drugim etapie – 5 Złotych Grantów po 3000 zł. To wspaniała szansa na realizację uczniowskich pomysłów, zdobywanie wiedzy w niestandardowy sposób i ciekawe zajęcia. Pamiętaj: w drugim etapie konkursu nadal może wziąć udział każdy zgłoszony projekt, niezależnie od tego, czy został nagrodzony w pierwszym etapie, czy nie. Nikomu nie zamykamy drogi do rywalizacji o Złote Granty. Tymi grantami nagradzamy najlepiej, najpełniej, najciekawiej zrealizowane projekty. Zdarzało się już w historii konkursu, że pomysły nie nagrodzone w pierwszym etapie tryumfowały w drugim. Warto więc walczyć do końca! No i - niezależnie od grantów finansowych - każda placówka biorąca udział w konkursie otrzymuje certyfikat „Dobrze zaPROJEKTowanej szkoły”, zaś nauczyciele–opiekunowie grup projektowych otrzymują certyfikaty „PROJEKTant edukacji”.  

Twórczy sposób na realizację podstawy… i integrację  

Konkurs „Projektanci edukacji” nie narzuca tematyki realizowanych projektów. Uczniowie tworzący grupy projektowe mają pełną swobodę w rozwijaniu swych zainteresowań, doskonaleniu talentów i mocnych stron. Nauczyciele z kolei mogą wykorzystać udział w konkursie do realizacji i pogłębienia zagadnień wpisanych w podstawę programową, a więc takich, które i tak „przerabialibyście” na zajęciach. Konkurs to swoisty „katalizator” kreatywności – uruchamia procesy twórcze, daje powód i zapał do działania, zmienia codzienną naukę w przygodę. Na początek wystarczy jeden pomysł… który w momencie realizacji ma szansę zamienić się we wspaniałą edukacyjną przygoda, jaką przeżyjecie razem. Nic tak nie motywuje i nie buduje zespołu jak możliwość kreatywnego działania w twórczej rywalizacji. Jest to szczególnie ważne teraz – w dobie światowych niepokojów, po dwóch latach pandemicznej izolacji. Pozwól uczniom być razem i działać razem – zobaczysz, jak to dobrze na nich wpłynie! 

Podwójna możliwość rozwoju zawodowego dla nauczyciela 

Uczniowie przystępujący do konkursu zdobywają mnóstwo nowych umiejętności, uczą się współpracy, wyszukiwania oraz przetwarzania wiedzy i doskonalą tak zwane kompetencje XXI wieku. Równie wiele dobrego udział w konkursie przynosi nauczycielom – opiekunom grup. Od zawsze była to okazja do rozwoju zawodowego i zdobywania bezcennych doświadczeń dzięki dostępowi do szerokiej bazy eksperckich materiałów, webinariów i wydarzeń powiązanych z konkursem. A teraz ta okazja się podwaja: dodatkowo stworzyliśmy bowiem „Akademię projektantów edukacji” – cykl szkoleniowych dla nauczycieli zainteresowanych aktywną edukacją i pragnących rozwijać swoje kompetencje w tym zakresie. Udział w wydarzeniach w ramach „Akademii” nie jest powiązany z uczestnictwem w konkursie, ale może stanowić świetne do niego przygotowanie. Jeśli zaś już się zdecydujesz sformować grupę projektową i wziąć udział, to bądź spokojny: razem krok po kroku przejdziemy z Tobą przez wszystkie etapy pracy, a bogata biblioteka e-booków i materiałów merytorycznych, webinaria i szkolenia, filmy i artykuły sprawi, że udział w konkursie okaże się naprawdę łatwy. Podobnie jak prowadzenie konkursowej dokumentacji – tu uczestnicy mogą liczyć na wzory dokumentów, przykłady oraz inspiracje dostępne w naszej obszernej bazie projektów archiwalnych.  

  • Rada: dołącz do elitarnej, konkursowej grupy na FB - stań się częścią kreatywnej społeczności, dziel się doświadczeniem, nawiązuj wartościowe kontakty.  
  • Przypominajka: Pomysły na konkurs zgłoś do dnia 29 listopada 2022 do 23:59 poprzez formularz dostępny na stronie www.projektanciedukacji.pl. Tam też znajdziesz szczegółowe informacje o przebiegu konkursu oraz jego regulamin.