Materiały i rozwiązania dla nauczyciela: trzy ważne adresy

Aby znaleźć materiały, narzędzia i rozwiązania wspierające nauczycieli w codziennej pracy, nie musisz przeszukiwać całego internetu ani zaglądać pod różne obce adresy. Wszystko, co może być Ci potrzebne, znajdziesz u nas, w Nowej Erze – czytelnie pogrupowane i logicznie uporządkowane. W tym artykule chcemy zaprosić Cię w trzy miejsca, których zawartość bardzo pomoże Ci w codziennych obowiązkach, uczyni je łatwiejszymi do ogarnięcia oraz oszczędzi Ci mnóstwo cennego czasu. Warto je poznać i regularnie odwiedzać!

Adres nr 1: kompleksowe treści do planowania i nauczania na dlanauczyciela.pl

To tutaj oferujemy Ci kompleksową pomoc w planowaniu zajęć i nauczaniu – od początku roku szkolnego do jego końca, od planowania zajęć po prowadzenie lekcji, od przygotowania treści po ewaluację. Otrzymujesz w jednym miejscu nie tylko najlepsze narzędzia i materiały dydaktyczne oraz zawsze aktualne informacje, ale też elastyczne wsparcie zapewniające komfort na wszystkich etapach Twojej pracy. Co więcej, materiały dostępne na stronie są z Tobą na wszystkich urządzeniach, we wszystkich sytuacjach i o każdej porze – więc to Ty wybierasz, kiedy, gdzie i o jakiej porze z nich skorzystasz. Oto dokładnie, co tu znajdziesz:

 • Rozkłady materiałuprogramy nauczania, plany wynikowe i przedmiotowe zasady oceniania dostępne bez logowania (dla nauczycieli klas 1-8 SP).
 • Niezbędne narzędzia i materiały dydaktyczne przygotowane przez najlepszych, sprawdzonych ekspertów.
 • Zasoby dostosowane do stacjonarnej i zdalnej pracy, w tym materiały przygotowane specjalnie z myślą, aby można je było błyskawicznie wysłać uczniom.
 • Zawsze aktualne nowości z rozbudowaną, spersonalizowaną strefą informacyjną pełną aktualności, materiałów i relacji z istotnych wydarzeń edukacyjnych.
 • Ulepszoną wyszukiwarkę treści, która oszczędza Twój czas i w try miga pomaga znaleźć materiały do zajęć.
 • Bezpłatne, specjalistyczne materiały SPE ułatwiające pracę z uczniami wymagającymi szczególnego podejścia.

To dużo pomocnych materiałów… i wciąż jest ich więcej!

Adres nr 2: łatwe tworzenie testów i sprawdzianów na generator.dlanauczyciela.pl

Systematyczna kontrola postępów uczniów to źródło bezcennej wiedzy i dla nich samych, i dla nauczyciela oraz rodziców. Dlatego dobra, sprawdzona baza zadań i testów jest niezbędnym narzędziem w Twojej pracy. Generator testów Nowej Ery umożliwia łatwe tworzenie nowych testów przy wykorzystaniu gotowej bazy zadań oraz dodawanie zadań własnych. Od września 2023 dochodzą kolejne NOWOŚCI: generowanie kart pracy do każdej lekcji dla szkoły podstawowej oraz kartkówki i testy do każdego działu podręcznika dla klas 4-8. Ale to nie wszystkie powody, dla których nauczyciele wybierają nasz Generator testów i sprawdzianów! Poznaj wszystkie korzyści:

 • Ścisła korelacja zadań z podręcznikami Nowej Ery.
 • Zadania do wszystkich poziomów nauczania.
 • Bazy gotowych testów.
 • Generowanie do 8 grup w teście.
 • Zadania otwarte.
 • Aż 6 typów zadań zamkniętych.
 • Pobieranie i wydruk gotowych testów.
 • Możliwość edycji zadań i testów przygotowanych przez Nową Erę.
 • Sortowanie zadań wg liczby punktów, daty i czasu utworzenia.

Przyjazne, łatwe monitorowanie postępów uczniów i wychwytywanie obszarów wymagających dodatkowej pracy przekłada się na efektywniejszą naukę, a więc i satysfakcję z osiągnięć – dla Ciebie i dla ucznia. Jak więc widać, nasz generator generuje więcej niż testy.

Adres nr 3: automatyczne sprawdzanie prac uczniów na ondorio.pl

 Tak, zaoszczędzenie czasu na sprawdzaniu zadań domowych i klasówek jest możliwe! Wystarczy zaprzyjaźnić się z naszą nową aplikacją Ondorio, która jest właśnie po to, aby automatycznie sprawdzać testy, kartkówki i zadania za Ciebie. To rozwiązanie jest dostępne dla nauczycieli klas 4-8 szkół podstawowych oraz nauczycieli szkół ponadpodstawowych. Jak to dokładnie działa? Już wyjaśniamy:

 • Zadania zamknięte – uczeń zaznacza odpowiedzi na karcie odpowiedzi, Ty je skanujesz lub fotografujesz i wrzucasz do aplikacji, która automatycznie w kilka minut je sprawdza.
 • Zadania otwarte – sprawdzasz je osobiście i uzupełniasz na karcie odpowiedzi liczbę punktów, a potem tylko skanujesz lub fotografujesz kartę odpowiedzi i wrzucasz do aplikacji, która zlicza i podaje wynik punktowy całego testu (części zamkniętej i otwartej) oraz wynik procentowy. 
 • Aplikacja przygotowuje raport do każdego testu - zawiera on wyniki wszystkich uczniów, podsumowanie ze średnim wynikiem punktowym, procentowym oraz wykresem przedstawiającym wskaźnik łatwości poszczególnych zadań.

Nauczyciele, którzy zaczęli używać Ondorio twierdzą, że już nie wyobrażają sobie powrotu do ręcznego sprawdzania zadań i testów. To naprawdę wielka oszczędność czasu i Twojej uwagi, która może być poświęcona na coś bardziej twórczego.