#Szkoła2030: konkurs na esej o przyszłości edukacji

Konkurs na esej #Szkoła 2030 ma szanse stać się zaczątkiem dyskusji o przyszłości oświaty.
Konkurs na esej #Szkoła 2030 ma szanse stać się zaczątkiem dyskusji o przyszłości oświaty.

Jak wyobrażacie sobie przyszłość polskiej edukacji? Konkurs na esej #Szkoła 2030 zachęca wszystkich, dla których ta dziedzina życia jest istotna, do podzielenia się swoją opinią. Konkurs ogłosiło Społeczne Towarzystwo Oświatowe, zaś partnerem wydarzenia jest Nowa Era.

Temat wart poruszenia

Jakie rozwiązania warto wdrożyć w placówkach edukacyjnych, a jakie praktyki porzucić? Czego oczekujemy od publicznej szkoły? Jakie cele przed nią stawiamy? To tylko niektóre z pytań, jakie zapewne zadadzą sobie uczestnicy konkursu. Organizator proponuje im bowiem „podróż w przyszłość”. Zgodnie z konkursowym scenariuszem, 1 września 2030 roku polskie dzieci wracają do szkoły, która jest szkołą marzeń – świetnie przygotowuje ich do życia w zmieniającym się świecie, stanowi atrakcyjne miejsce nauki i pracy. W swoich esejach uczestnicy muszą wyjaśnić, w jaki sposób szkoła przeszła taką metamorfozę w ciągu zaledwie dekady.

Szczególna rola edukacji

Nowa Era została partnerem konkursu #Szkoła2030, ponieważ wierzymy w wartość dyskusji, rozmowy, wymiany myśli. Szczególnie, gdy owa dyskusja dotyczy edukacji – dziedziny odgrywającej szczególną rolę w życiu społecznym. Ma ona wpływ nie tylko na losy poszczególnych jednostek, ale też na dobrostan kraju.  Dobra edukacja to szansa na odkrycie i rozwinięcie potencjału drzemiącego w każdym dziecku. Rola szkoły w tym procesie jest kluczowa, a udzielone przez nią wsparcie bezpośrednio przekłada się na sukces życiowy młodych ludzi. Warto wspólnie budować szkołę marzeń… więc zachęcamy wszystkich do pisania!

Jak wziąć udział

W konkursie mogą brać udział osoby pełnoletnie. Teksty na konkurs można przesyłać do 10 kwietnia 2019, a łączna suma nagród wynosi 10 000 zł. Szczegółowe informacje, regulamin, skład kapituły oraz formularz do wysyłania prac znajdują się na stronie szkola2030.pl.