Nowa Era wyłącznym partnerem edukacyjnym filmu „Cudowny chłopak”

Nowa Era oraz Monolith Films zapraszają nauczycieli do wzięcia udziału w programie edukacyjnym poświęconym filmowi „Cudowny chłopak”.

„Cudowny chłopak”

To poruszająca historia Auggiego, który urodził się z deformacją twarzy. Do 10 roku życia uczył się w domu, na początku piątej klasy został jednak uczniem szkoły publicznej. Bohater próbuje odnaleźć się w nowym środowisku: chce, by rówieśnicy zobaczyli w nim zwykłego chłopca, by dostrzegli piękno, które kryje się nie w jego wyglądzie, lecz w jego wnętrzu. Wkrótce przekona się, że czasami jeden przyjazny gest, jedno wyciągnięcie pomocnej dłoni może wyzwolić pozytywną energię, która drzemie w każdym człowieku.

Program edukacyjny

Zanim 19 stycznia 2018 r. historia Auggiego wejdzie na ekrany polskich kin, zachęcamy do wzięcia udziału w przygotowanym przez Nową Erę programie edukacyjnym. W jego ramach odbędą się przedpremierowe pokazy filmu Cudowny chłopak oraz webinarium. Uczestnicy otrzymają także materiały dydaktyczne do wykorzystania podczas godziny wychowawczej. 

Webinarium

Zapraszamy do obejrzenia retransmisji ze szkolenia online (webinarium).

Prowadząca:

Prowadząca:Anna Tulczyńska

Temat: Jeżeli na ciało nie działa żadna siła, to pozostaje ono w spoczynku – czyli o tym, jak pobudzić do rozwoju

Uczestnicy webinarium:

  • zaznajomią się z formami pracy z uczniami zdolnymi oraz z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oświatowego;
  • będą mogli zdiagnozować swoje talenty;
  • dowiedzą się, czym jest talent oraz jak jego postrzeganie wpływa na podejście do pracy z uczniami;
  • poznają proste i skuteczne narzędzia oraz sposoby pracy wychowawców i nauczycieli przedmiotów pomagające w rozwijaniu talentów uczniów;
  • zapoznają się z podstawowymi informacjami na temat tutoringu rozwojowego – metody pracy opartej na relacji mistrz–uczeń, zdobywającej w Polsce coraz więcej zwolenników i ocenianej jako szansa na pozytywną zmianę w polskiej edukacji.

O prowadzącej:

Zafascynowana i zakochana w swojej pracy psycholog i psychoterapeutka, od prawie 20 lat związana ze szkołą.

 

Autorka licznych szkoleń i artykułów dla nauczycieli, w poszukiwaniu drogi ku lepszemu stworzyła program tutoringu rozwojowego w LXIV Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie, prowadzi Ośrodek Promocji Talentów.

 
Czytaj więcej

Materiały dydaktyczne

Specjalnie dla nauczycieli przygotowaliśmy materiały dydaktyczne w ramach programu edukacyjnego. Wśród nich znajdą Państwo:
- artykuł: „Wszyscy powinniśmy przynajmniej raz w życiu dostać owacje na stojąco, bo przecież każdy z nas zwycięża ten świat”
- scenariusze zajęć:

  • „Bądź dobry… bo każdy boryka się ze swoim losem” (edukacja wczesnoszkolna),
  • „Czyny są twoimi pomnikami” (edukacja wczesnoszkolna),
  • „Każdy przynajmniej raz w życiu zasługuje na owacje. Film o prostych zasadach, które czynią nas lepszymi” (szkoła podstawowa, klasy 4-8)
  • „O potrzebie bycia lubianym i sposobie dobierania przyjaciół” (szkoła podstawowa klasy 4-8)
  • „Akceptuj bliźniego swego, jak siebie samego!” (szkoła ponadgimnazjalna).

Pobierz materiały dydaktyczne:

Przedpremierowe pokazy dla nauczycieli

O filmie

Prawdziwe piękno kryje się w sercu. Film dostępny w polskich kinach od 19 stycznia w dwóch wersjach językowych – z napisami i dubbingiem.

Zwiastuny

„Cudowny chłopak”, zwiastun krótki

„Cudowny chłopak”, zwiastun długi

„Cudowny chłopak”, zwiastun długi

Zdjęcia

Partnerzy