Światowy Dzień Godności

Empatia. Wiemy, że jej obecność jest bardzo ważna w naszym życiu, dla naszego osobistego dobrostanu, ale także grupy czy społeczności w jakiej żyjemy. Niestety bardzo często nie do końca wiemy, czym ona jest, jak się wyraża, a nawet jak wiemy, to zapominamy o niej w tych drobnych, pozornie błahych sytuacjach, w codziennej rozmowie, w tym jak patrzymy na drugiego człowieka. Czym zatem empatia jest? Jak się można jej nauczyć? I do czego nam empatia jest potrzebna?

Global Dignity Poland oraz Fundacja Świadomego Rozwoju przygotowały materiały edukacyjne „Empatia wychodzi na dobre” kierowane do uczniów w wieku 9-12 lat oraz 13-17 lat, a także plan warsztatu do wykorzystania podczas zajęć w szkole. Materiały zostały opracowane w ujęciu Porozumienia bez przemocy.

Fundacja Global Dignity Poland jest polskim przedstawicielstwem międzynarodowej inicjatywy, propagującej ideę poszanowania godności jako fundamentalnego prawa człowieka. Polsce projekt obecny jest od 2009 roku. Tegoroczna inauguracja obchodów Światowego Dnia Godności przypadła na 17 października, a działania potrwają do końca roku szkolnego 2018/2019. Nowa Era jest partnerem edukacyjnym programu w Polsce. 

Program został objęty honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka oraz Rzecznika Praw Obywatelskich.

Materiały do pobrania

Po przeprowadzeniu warsztatu jest możliwość otrzymania potwierdzenia. Warunkiem jest odesłania wypełnionego formularza oraz zdjęcia/zdjęć wykonanych podczas warsztatu na adres info@globaldignity.pl.

Więcej informacji: globaldignity.pl

Zobacz także