Książka pokonkursowa „Tajemnicza wyprawa”

Już jest! Piękna i nowa książka pokonkursowa.

Właśnie dotarły do naszej redakcji pierwsze egzemplarze „Tajemniczej wyprawy” – książki wieńczącej tegoroczną, drugą edycję konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem”.

W książce znajduje się 30 opowiadań uczniów – laureatów konkursu. Jesteśmy dumni, że są to opowiadania tak kreatywne, pomysłowe i zaskakujące. Przypominamy, że bohaterami tekstów jest superrodzeństwo – Ela i Wojtek – którzy podróżują po Polsce i przeżywają absolutnie niesamowite przygody. Kto zechce wyruszyć ich tropem, poznaj ulubione miejsca i małe ojczyzny młodych pisarzy.

Wszystkie teksty zostały pięknie zilustrowane przez Annę Gensler i Wojtka Sendala. Twarda oprawa i pokaźny format sprawiają, że „Tajemnicza wyprawa” to świetna publikacja na prezent lub nagrodę. Szczególnie, że na końcu książki znajdują się dwie sekcje, które umożliwiają każdemu czytelnikowi dołączenie do naszej literacko-podróżniczej przygody. Część pod tytułem „Ty też możesz popisać się talentem” zachęca uczniów do napisania własnego opowiadania. Jest na to w książce specjalne miejsce. Z kolei „Podróżownik” ułatwia zaplanowanie własnej podróży po kraju. Wystarczy ołówek, mapa… i dużo wyobraźni.

Cały dochód z książki przeznaczamy na cele charytatywne, więc czytajcie i pomagajcie!