A może coś zaimprowizujemy? – pomysły na lekcje z improwizacją muzyczną

Retransmisja szkolenia on-line dla nauczycieli muzyki przeprowadzonego przez Joannę Kiełbiewską.

O prowadzącej:
Joanna Kiełbiewska
- absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny). Od zawsze fascynuje ją śpiew dzieci. Poświęciła wiele czasu na zgłębianie tajników dziecięcej sztuki wokalnej. Wraz z Dziecięcym Zespołem Wokalnym „Ziarenko”, z Chórem Bemolki i wieloma solistami – śpiewakami - zdobyła wiele nagród na przeglądach i konkursach wokalnych. Na co dzień pracuje z przedszkolakami i młodymi uczniami. Jest autorką „Plików muzyki”.

Opis spotkania:
Tematem webinaru jest zagadnienie improwizacji na lekcjach muzyki w klasach 4–7. Podczas spotkania zaprezentujemy różne propozycje twórczej pracy z dziećmi, dające możliwość otwarcia ich na muzykę i sztukę, a przede wszystkim – zapewniające dobrą zabawę z muzyką w roli głównej. W webinarze aktywny udział wezmą dzieci, które pomogą nam odpowiedzieć na pytanie: „Czy improwizacja w szkole podstawowej jest w ogóle możliwa?”.

Obejrzyj webinarium:

Najnowsze

Muzykujemy z „Lekcją muzyki”. Realizacja nowej podstawy programowej w przedmiocie muzyka [WEBINARIUM]

Grażyna Kilbach i Monika Gromek, autorki nowej podstawy programowej do muzyki oraz wielu podręczników oraz publikacji edukacyjnych, przybliżają nową podstawę programową z muzyki oraz jej realizację w podręcznikach z serii „Lekcja muzyki”. Obejrzyj webinarium!