Javascript is required

Tradycyjnie i cyfrowo – współczesne metody nauczania przedmiotów przyrodniczych

19.02.2022

Szkoła podstawowaWebinariumPrzyroda
Podziel się
Tradycyjnie i cyfrowo – współczesne metody nauczania przedmiotów przyrodniczych

Retransmisja webinarium o technologiach w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych.

W programie webinarium:

W czasie spotkania Piotr Knapek i Tomasz Rożek przyjrzą się temu, jak wygląda praca codzienna nauczyciela oraz w jaki sposób technologia może pomóc w przekazywaniu wiedzy i usprawnieniu procesu nauczania. Odpowiedzą między innymi na pytania:

  1. Kim jest współcześnie nauczyciel i jak prowadzi lekcje?
  2. Co (i czy w ogóle) dały nam rozwój technologiczny oraz doświadczenie pandemii?
  3. Jak zainteresować uczniów nauką przedmiotów przyrodniczych?

O prowadzących:

Piotr Knapek – nauczyciel geografii, fizyki, przyrody oraz techniki w szkołach podstawowych. Prowadzi zajęcia rozwijające w ramach Klubów Młodych Odkrywców (CN Kopernik). Eksperymentuje, zachęca młodzież do wszelkiej aktywności edukacyjnej i pozaedukacyjnej. Poszukuje pomysłów sam i we współpracy z uczniami. Pytania i błędy są dla Niego okazją do ewaluacji pracy nauczyciela i ucznia.

Tomasz Rożek – z wykształcenia jest fizykiem, ale z zawodu – dziennikarzem naukowym. Doktorat napisał z nauk fizycznych (o specjalności: fizyka jądrowa) na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego oraz w instytucie Forschungszentrum w Jülich. Prowadzi warsztaty, wykłady, a także „Fundację Nauka. To lubię”, której misją jest popularyzacja nauki i nowych technologii, zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci, oraz nauka krytycznego myślenia.

Obejrzyj webinarium:

Szkoła podstawowaWebinariumPrzyroda
Podziel się