Czym jest umiejętność krytycznego myślenia? Od teorii do praktyki - na przykładzie lekcji WOS

Zapraszamy na retransmisję webinarium o krytycznym myśleniu.

O prowadzących:

dr Katarzyna Bąkowicz - adiunktka, Katedra Kultury i Mediów, Instytut Nauk Społecznych Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Komunikolożka, medioznawczyni i edukatorka zajmująca się wdrażaniem rozwiązań komunikacyjnych w obszarze biznesowym i rozwojowym. Na Uniwersytecie SWPS prowadzi warsztaty praktyczne z różnych obszarów komunikacji oraz wizerunku, uczy zarządzania informacją i krytycznego myślenia w obszarze mediów.

Karolina Wójcik - psycholożka, trenerka, badaczka. Prowadzi warsztaty m.in. z zakresu efektywnej komunikacji, asertywności, motywacji i podejmowania decyzji. Od 10 lat zaangażowana w realizację projektów szkoleniowych i badawczych na Uniwersytecie SWPS.

Program webinarium:

Krytyczne myślenie wymienia się jako jedną z najważniejszych umiejętności we współczesnym świecie. Żeby móc je stosować, trzeba poznać jego zasady i cechy. To pozwala zrozumieć świat, w którym zdobywanie, przetwarzanie i użytkowanie informacji jest fundamentem rozwoju młodego człowieka i przyszłego specjalisty. Na spotkaniu podamy przykłady konkretnych ćwiczeń z obszaru krytycznego myślenia do wykorzystania podczas lekcji WOS.

Obejrzyj webinarium:

Najnowsze

Jak będzie wyglądać przedmiot „wiedza o społeczeństwie” w zreformowanej szkole podstawowej?

Dotychczas w szkole podstawowej zagadnienia z zakresu wiedzy o społeczeństwie były realizowane w ramach przedmiotu „historia i społeczeństwo”. W związku z wejściem w życie w 2017 r. reformy edukacji nastąpi powrót do klasycznego nauczania historii.