Szkoła podstawowa 4–8
SERIA
Przemyślana, spójna, sprawdzona w praktyce szkolnej seria do nauczania języka polskiego, zapewniająca funkcjonalne i ciekawe rozwiązania w podręcznikach oraz wsparcie w obudowie dydaktycznej.
NOWE Słowa na start! dla klas 4–8 to seria łącząca w sobie najlepsze cechy dotychczasowej oferty dla szkoły podstawowej i gimnazjum, wzbogacona o nowe rozwiązania umożliwiające realizację wytycznych nowej podstawy programowej. W serii zastosowano układ problemowy oraz spiralną koncepcję wprowadzania treści, dzięki czemu nauczanie dla kolejnych klas stanowi spójną, przemyślaną całość.
Podręcznik do języka polskiego dla klasy czwartej szkoły podstawowej
Nr dopuszczenia: | 907/1/2017 |
Autorzy: | Anna Klimowicz, Marlena Derlukiewicz |
Nowa edycja 2020-2022
Podręcznik „NOWE Słowa na start! 4” został przygotowany zgodnie z wytycznymi nowej podstawy programowej. Zawiera znane i cenione przez nauczycieli rozwiązania dydaktyczne znane z podręczników „Teraz polski!” i „Słowa na start!”, które umożliwiają integrację kształcenia literackiego, językowego i kulturowego, rozwijanie w uczniu motywacji do czytania oraz praktyczne wykorzystywanie nabywanej wiedzy.
Zeszyt ćwiczeń do języka polskiego dla klasy czwartej szkoły podstawowej
Autorzy: | praca zbiorowa |
Zeszyt ćwiczeń „NOWE Słowa na start!” dla klasy czwartej szkoły podstawowej zawiera ćwiczenia skorelowane z podręcznikiem. Utrwalają one umiejętności i wiedzę z zakresu kształcenia językowego, tworzenia wypowiedzi pisemnych i ustnych oraz ułatwiają zrozumienie roli środków stylistycznych w utworach literackich.
Moje notatki z literackich wędrówek
Autorzy: | Maria Topczewska |
Zeszyt zawiera zestawy ciekawych, inspirujących poleceń do lektur obowiązkowych i wybranych lektur uzupełniających. Zachęca do czytania i poszerzania wiadomości na tematy związane z omawianymi książkami, ułatwia uporządkowanie i utrwalenie wiedzy o lekturach, pomaga w zrozumieniu ukrytych znaczeń, a także – poprzez urozmaicone, odwołujące się do różnych dziedzin sztuki, ćwiczenia – rozwija wyobraźnię, kreatywność i wrażliwość.
Lektury, do których ćwiczenia znajdują się w zeszycie:
Podręcznik do języka polskiego dla klasy piątej szkoły podstawowej
Nr dopuszczenia: | 907/2/2018 |
Autorzy: | Marlena Derlukiewicz, Anna Klimowicz |
Nowa edycja 2021–2023
Podręcznik „NOWE Słowa na start! 5” został przygotowany zgodnie z wytycznymi nowej podstawy programowej.
Zawiera cenione przez nauczycieli rozwiązania dydaktyczne, które umożliwiają integrację kształcenia literackiego, językowego i kulturowego, rozwijanie w uczniu motywacji do czytania oraz poznawania literatury według ponadczasowych motywów. Starannie opracowane wskazówki uczą konstruowania wypowiedzi pisemnych, a ciekawe, różnorodne polecenia ułatwiają zrozumienie lektur obowiązkowych.
Zeszyt ćwiczeń do języka polskiego dla klasy piątej szkoły podstawowej
Autorzy: | Agnieszka Marcinkiewicz, Joanna Ginter |
Zeszyt ćwiczeń „NOWE Słowa na start!” dla klasy piątej szkoły podstawowej zawiera ćwiczenia skorelowane z podręcznikiem. Utrwalają one umiejętności i wiedzę z zakresu kształcenia językowego oraz ułatwiają zrozumienie roli środków artystycznego wyrazu w utworach literackich.
Podręcznik do języka polskiego dla klasy szóstej szkoły podstawowej
Nr dopuszczenia: | 907/3/2019 |
Autorzy: | Anna Klimowicz, Marlena Derlukiewicz |
Nowa Edycja 2022–2024
Podręcznik „NOWE Słowa na start! 6” został przygotowany zgodnie z wytycznymi nowej podstawy programowej.
Zawiera cenione przez nauczycieli rozwiązania dydaktyczne, które umożliwiają integrację kształcenia literackiego, językowego i kulturowego, rozwijanie w uczniu motywacji do czytania oraz poznawania literatury według ponadczasowych motywów. Starannie opracowane wskazówki uczą konstruowania wypowiedzi pisemnych, a ciekawe, różnorodne polecenia ułatwiają zrozumienie lektur obowiązkowych.
Autorzy: | Joanna Kuchta, Agnieszka Marcinkiewicz |
Zeszyt ćwiczeń „NOWE Słowa na start!” dla klasy 6 zawiera zadania utrwalające umiejętności i wiedzę z zakresu kształcenia językowego, a także polecenia ułatwiające zrozumienie roli środków artystycznego wyrazu w utworach literackich. Ćwiczenia są skorelowane z podręcznikiem „NOWE Słowa na start! 6”.
Podręcznik do języka polskiego dla klasy siódmej szkoły podstawowej
Nr dopuszczenia: | 907/4/2020 |
Autorzy: | Joanna Kościerzyńska, Joanna Ginter, Katarzyna Łęka, Joanna Krzemińska, Joanna Kostrzewa, Natalia Bielawska |
Nowa Edycja 2020-2022
Podręcznik „NOWE Słowa na start! 7” został przygotowany zgodnie z wytycznymi nowej podstawy programowej. Zawiera cenione przez nauczycieli rozwiązania dydaktyczne, które umożliwiają integrację kształcenia literackiego, językowego i kulturowego, rozwijanie w uczniu motywacji do czytania oraz poznawania literatury według ponadczasowych motywów. Starannie opracowane konteksty i polecenia ułatwiają zrozumienie lektur obowiązkowych, a liczne zadania typu egzaminacyjnego – przygotowanie do egzaminu.
Zeszyt ćwiczeń do języka polskiego dla klasy siódmej szkoły podstawowej
Autorzy: | Praca zbiorowa |
Zeszyt ćwiczeń „NOWE Słowa na start!” dla klasy siódmej szkoły podstawowej zawiera ćwiczenia skorelowane z podręcznikiem. Utrwalają one umiejętności i wiedzę z zakresu kształcenia językowego oraz ułatwiają zrozumienie roli środków artystycznego wyrazu w utworach literackich, a także systematyczne przygotowanie do egzaminu po szkole podstawowej.
Podręcznik do języka polskiego dla klasy ósmej szkoły podstawowej
Nr dopuszczenia: | 907/5/2021/z1 |
Autorzy: | Joanna Kościerzyńska, Joanna Ginter, Katarzyna Łęk, Natalia Bielawska, Monika Iwanowska, Małgorzata Chmiel, Joanna Krzemińska, Joanna Kostrzewa |
Nowa Edycja 2021–2023
Podręcznik „NOWE Słowa na start! 8” został przygotowany zgodnie z wytycznymi nowej podstawy programowej. Zawiera cenione przez nauczycieli rozwiązania dydaktyczne, które umożliwiają integrację kształcenia literackiego, językowego i kulturowego, rozwijanie w uczniu motywacji do czytania oraz poznawania literatury według ponadczasowych motywów. Starannie opracowane konteksty i polecenia ułatwiają zrozumienie lektur obowiązkowych, a liczne zadania typu egzaminacyjnego – przygotowanie do egzaminu.
Zeszyt ćwiczeń do języka polskiego dla klasy ósmej szkoły podstawowej
Autorzy: | Praca zbiorowa |
Zeszyt ćwiczeń „NOWE Słowa na start!” dla klasy ósmej szkoły podstawowej zawiera ćwiczenia skorelowane z podręcznikiem. Utrwalają one umiejętności i wiedzę z zakresu kształcenia językowego oraz ułatwiają zrozumienie roli środków stylistycznych w utworach literackich, a także systematyczne przygotowanie do egzaminu po szkole podstawowej.
Repetytorium. Język polski
Autorzy: | Julia Grzechowska, Natalia Grzybowska, Anna Cisowska, Joanna Kuchta, Monika Dembińska |
Nowa edycja Repetytorium „Teraz egzamin ósmoklasisty. Język polski” do szkoły podstawowej umożliwia przygotowanie do egzaminu w roku szkolnym 2022–2023, a ponadto utrwalenie wszystkich zagadnień z podstawy programowej poprzez rozwiązywanie zadań egzaminacyjnych. Zamieszczony w publikacji materiał ułatwia weryfikowanie postępów: porcje wiedzy do powtórki mają zastosowanie w propozycjach zadań typu egzaminacyjnego. Materiały można wykorzystać do pracy na lekcji (podczas realizacji bieżącego materiału oraz powtórek egzaminacyjnych), w domu i na zajęciach dodatkowych.
Arkusze egzaminacyjne
Autorzy: | Praca zbiorowa |
Nowa edycja Arkuszy egzaminacyjnych „Teraz egzamin ósmoklasisty. Język polski” zawiera sześć zestawów zadań dostosowanych do wymagań egzaminacyjnych, które będą obowiązywać na egzaminie ósmoklasisty w roku 2023. Arkusze umożliwiają dokładne zapoznanie się z formułą egzaminu i typami zadań egzaminacyjnych.
Nowoczesne, proste w obsłudze aplikacje wspierają nauczycieli zarówno w czasie przygotowań do lekcji, jak i w trakcie ich prowadzenia. Atrakcyjne materiały prezentacyjne skracają czas potrzebny na przygotowanie do zajęć i ułatwiają zainteresowanie uczniów przedmiotem.
Zestaw narzędzi diagnostycznych do cyklicznych i miarodajnych badań postępów oraz do oceny poziomu przygotowania uczniów do egzaminu zewnętrznego.
Materiały dydaktyczne i pomoce edukacyjne, podzielone na kategorie: dokumentacja nauczyciela, prowadzenie lekcji, sprawdzanie wiedzy, materiały prezentacyjne i rozwojowe.
Baza zadań i testów stanowiąca niezbędne narzędzie w pracy nauczyciela. Ułatwia systematyczną kontrolę postępów uczniów.
Elektroniczne wersje podręczników pomocne w organizacji urozmaiconych i efektywnych dydaktycznie zajęć w ośmioletniej szkole podstawowej. Ułatwiają wizualizowanie ważnych zagadnień i sprzyjają zainteresowaniu uczniów tematem.
Nowe Słowa na start! to seria podręczników dostosowana do nowej podstawy programowej. Łączy najlepsze, znane i cenione rozwiązania oraz nowe, atrakcyjne pomysły wypracowane przez grono specjalistów oraz nauczycieli praktyków.
i redukcja treści
Lepsze rozplanowanie treści, zmniejszenie liczby rozdziałów, włączenie porządku chronologicznego do układu problemowego oraz usunięcie zagadnień wykraczających poza podstawę programową to odpowiedź na oczekiwania nauczycieli i potrzeby uczniów.
do możliwości współczesnych uczniów
Uproszczenie sposobu przekazywania teorii i formułowania poleceń oraz zastosowanie przyjaznych dla ucznia form przekazu, takich jak infografiki, schematy, wyliczenia pozwalają na lepsze zrozumienie, przyswojenie i zapamiętanie nowych treści.
– systematyczny trening w rozwiązywaniu zadań egzaminacyjnych
Rozwiązywanie zadań typu egzaminacyjnego podczas realizacji bieżącego materiału oraz stopniowe nabywanie wymaganych umiejętności to sposób na rozpoczęcie przygotowań do egzaminu ósmoklasisty już we wcześniejszych latach nauki.
– przemyślany dobór i ciekawe formy pracy z lekturami
Kluczową rolę w podręcznikach do języka polskiego odgrywają dobrze opracowane, obudowane poleceniami, teksty literackie – zarówno fragmenty lektur obowiązkowych, jak i utworów ze współczesnej literatury dziecięcej i młodzieżowej.
na miarę ucznia
Dobrze opracowane zagadnienia językowe – zróżnicowane ćwiczenia i przystępna teoria – powracające i uzupełniane w kolejnych klasach zgodnie z koncepcją nauczania spiralnego, umożliwiają efektywną naukę poprawnego posługiwania się językiem polskim.
Nauczanie dzieci i młodzieży posługujących się językami rosyjskim i ukraińskim
Jak uczyć języka polskiego jako obcego (w pigułce) dzieci i młodzież z Ukrainy? Rozwijanie sprawności mówienia, czytania i pisania – u dzieci i młodzieży
Rekomendacje do kontynuacji przygotowań przed czwartą edycją egzaminu ósmoklasisty w 2022 roku
Rozwijanie umiejętności komunikacyjnych, lekturowych oraz tworzenia tekstów w zakresie języka polskiego jako obcego u dzieci i młodzieży z Ukrainy
Kreatywne formy pracy z lekturą w szkole podstawowej i ponadpodstawowej
Zaangażuj i zaktywizuj ucznia na lekcjach i w szkole i w domu – NARZĘDZIA NOWOCZESNEJ TECHNOLOGII wspierające edukację polonistyczną
Retransmisja szkolenia on-line dla nauczycieli języka polskiego przeprowadzonego przez Marię Deskur i Karinę Muchę.
Retransmisja szkolenia on-line dla nauczycieli języka polskiego przeprowadzonego przez Monikę Iwanowską.
Retransmisja szkolenia on-line dla nauczycieli języka polskiego przeprowadzonego przez Monikę Iwanowską.
Retransmisja szkolenia on-line dla nauczycieli języka polskiego przeprowadzonego przez Annę Domagałę - Trzebuchowską.
Retransmisja szkolenia on-line dla nauczycieli języka polskiego przeprowadzonego przez Monikę Iwanowską.
Retransmisja szkolenia on-line dla nauczycieli języka polskiego przeprowadzonego przez Annę Domagałę - Trzebuchowską.
Retransmisja szkolenia on-line dla nauczycieli języka polskiego przeprowadzonego przez Joannę Krzemińską.
Cykl szkoleń eksperckich i artykułów przygotowanych we współpracy z Uniwersytetem SWPS.
dowiedz się więcejCykl szkoleń eksperckich i artykułów przygotowanych we współpracy z Uniwersytetem SWPS.
dowiedz się więcej